CUB CADET

Traktory elektryczne LR2 ES76 i XT2 ES107

Traktory elektryczne

Marka Cub Cadet nie pozostaje obojętna na „zielone” trendy i wzbogaca swoją ofertę o elektryczne traktory ogrodowe. Debiutuje przy tym z dwoma modelami adresowanymi do różnych grup docelowych.

Wyglądająca jak gokart na sterydach elektryczna kosiarka samojezdna Cub Cadet LR2 ES76 adresowana jest do konsumentów o mniejszych potrzebach. Została wyposażona w silnik Cub Cadet 56 V / 30 Ah / 1500 Wh. Szerokość agregatu koszącego to 76 cm, a jego wysokość jest regulowana w pięciu pozycjach. Pełny cykl pracy akumulatora pozwala na ok. godzinę koszenia, w tym czasie pojazd powinien uporać się z powierzchnią ok. 3 tys. m2. Do pełna akumulator naładujemy w 4 godziny. Sprzęt ma możliwość mielenia trawy, koszenia jej z wyrzutem bocznym lub opcjonalnie dokupienia kosza na trawę. Dzięki funkcji Safe Return, gdy stan energii akumulatora wyniesie 10 proc., urządzenie automatycznie wyłączy agregat tnący, aby pozwolić na bezpieczny powrót do ładowarki.

Na większych obszarach świetnie sprawdzi się traktor ogrodowy Cub Cadet XT2 ES107. Szerokość koszenia to 107 cm, a wysokość jest regulowana w 12 pozycjach. Jego wydajność robocza to 8 tys. m2/h, a czas pracy na pełnym cyklu akumulatora wynosi 90 min. Ładowanie trwa 4 godziny. System Tight Turn xTreme uczynił traktor maksymalnie zwrotnym, dlatego jego promień skrętu to jedynie 17 cm. Producent zastosował silnik Cub Cadet 56 V / 60 Ah / 3000 Wh. Dostępne są funkcje wyrzutu bocznego, mulczowania oraz zbierania pokosu do kosza, który oferowany jest jako akcesorium. Oba traktory mają funkcję Revtek – to technika koszenia w tył. Pozwala na pozostawienie kosiarki włączonej podczas cofania.

Zasilanie elektryczne to nie tylko ekologia, ale i szereg innych zalet. Wśród nich warto wymienić dużą wydajność, mały poziom hałasu czy ograniczone do minimum czynności serwisowe.

Traktory elektryczne
Traktory elektryczne
Traktory elektryczne
2020-02-26
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket