ALLIED MARKET RESEARCH

Perspektywy rynku elektronarzędzi akumulatorowych

Perspektywy rynku

Gwałtowny wzrost wykorzystania w przemyśle motoryzacyjnym i wzrost popularności modeli z silnikami bezszczotkowymi to dwa główne czynniki napędzające rozwój globalnego przemysłu elektronarzędzi bezprzewodowych.

Allied Market Research opublikowało niedawno raport zatytułowany „Rynek elektronarzędzi akumulatorowych: globalna analiza możliwości i prognoza branżowa, 2019–2026”. Według raportu globalny przemysł elektronarzędzi akumulatorowych osiągnął w 2018 r. wartość 22,44 mld USD, a według prognoz ma ona osiągnąć do 44,06 mld USD w 2026 r. Współczynnik CAGR w okresie od 2019 r. do 2026 r. utrzyma się na poziomie 8,5 proc.

Segment urządzeń z silnikami szczotkowymi miał największy udział w 2018 r., odpowiadając za prawie trzy czwarte światowego rynku elektronarzędzi akumulatorowych, głównie ze względu na efektywność kosztową i wzrost trwałości. Jednak przewiduje się, że segment bezszczotkowy zarejestruje największy współczynnik CAGR, wynoszący 9,1 proc. w okresie prognozy. Wynika to z takich zalet jak ograniczona konserwacja czy mniejsze zużycie energii i większa moc.

Segment wiertarek i wiertarkowkrętarek miał najwyższy udział w 2018 r., odpowiadając za prawie jedną trzecią światowego rynku elektronarzędzi akumulatorowych. Przyczyną jest ogromna popularność wiertarkowkrętarek bezprzewodowych. Z drugiej strony oczekuje się, że segment kosiarek do trawy wykaże najwyższy współczynnik CAGR, wynoszący 9,9 proc. w badanym okresie, ze względu na wzrost zainteresowania konsumentów pracami ogrodniczymi, zwiększone wykorzystanie kosiarek do utrzymania obiektów użyteczności publicznej oraz wzrost popularności kosiarek akumulatorowych.

2020-02-25
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket