Million Insights

Wzrosty na rynku robotów koszących

Wzrosty na rynku robotów koszących

Globalny rynek robotów koszących został wyceniony na 351,12 mln USD w 2018 r. W okresie od 2019 r. do 2025 r. prawdopodobnie osiągnie wskaźnik CAGR na poziomie 21,9 proc.

To sprawi, że w 2025 r. światowy rynek kosiarek automatycznych będzie wart 1400,62 mln USD, wynika z raportu „Rynek kosiarek robo tycznych 2025” firmy Milion Insights. Pojawienie się urządzeń wyposażonych w GPS i  sterowanych sprawiło, że dbanie o trawnik stało się przyjemniejsze, a produkty są łatwe w obsłudze, monitorowaniu i śledzeniu. Ponadto zauważalny jest wzrost zainteresowania konsumentów w pracami ogrodniczymi na całym świecie. Przyczynia się to do popularyzacji urządzeń ogrodniczych, na przykład kosiarek zautomatyzowanych.

Rynek kosiarek zautomatyzowanych jest również napędzany przez takie czynniki, jak rosnąca działalność turystyczna i budowlana, a także wzrosty zarobków na całym świecie. Klienci coraz częściej preferują produkty ekologiczne i energooszczędne, wymagające jak najmniejszej ingerencji w obsługę. W te trendy także dobrze wpisują się roboty koszące.

Jak informuje raport, Europa zdominowała rynek w 2018 r. i była odpowiedzialna za ponad 30 proc. udziału w jego całkowitych dochodach. Oczekuje się, że rynek w regionie Azji i Pacyfiku osiągnie wskaźnik CAGR powyżej 18 proc. w okresie od 2019 r. do 2025 r. Wykazuje on duży potencjał ze względu na szybki skok rozwoju w tym regionie, który spowodował gwałtowny wzrost działalności w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego.

2020-02-25
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket