CREATIVE

Nowa generacja techniki Super X-Fi

Nowa generacja techniki Super X-Fi

Rok po premierze Super X-fi firma Creative zaprezentowała nową generację tej przełomowej techniki. Super X-fi Gen2 zawiera kluczowe ulepszenia, aby zapewnić użytkownikom bardziej naturalne wrażenia dźwiękowe w słuchawkach, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej.

Technika Super X-fi odtwarza scenę dźwiękową znaną z wysokiej klasy systemów głośnikowych surround w słuchawkach i personalizuje ją za pomocą sztucznej inteligencji (AI), aby zapewnić naturalne wrażenia słuchowe.

– Na początku nasza baza profili użytkowników wynosiła kilkadziesiąt tysięcy. W ciągu ostatniego roku, wprowadzając Super X-Fi, zgromadziliśmy setki tysięcy profili użytkowników. Ten znaczący skok w rzeczywistych danych zapewnił nam możliwość dalszych badań, a co ważne, pozwolił nam wykształcić Super X-fi AI, aby był jeszcze dokładniejszy w personalizacji wrażeń dźwiękowych dla naszych użytkowników. To było kluczowe dla rozwoju profilu Super X-fi Gen2 – powiedział Lee Teck Chee, wiceprezes ds. technologii w firmie Creative i wynalazca Super X-Fi.

Super X-fi Gen2 zawiera również inne ważne ulepszenia, w tym zachowanie większej szczegółowości i wyrazistości dźwięku. Dla użytkowników przekłada się to na wyższy poziom wrażeń słuchowych. W filmach dialog staje się wyraźniejszy, a dźwięk jest bardziej precyzyjny, z poprawionym basem. Super X-fi Gen2 oferuje również lepszą jakość dźwięku różnych gatunków muzycznych, przybliżając użytkowników do środowiska studyjnego. W wypadku gier jakość Super X-fi została ulepszona w szerokim zakresie, z lepszym postrzeganiem odległości i pozycji źródła dźwięku, co ma szczególne znaczenie w grach typu FPS (od ang. first-person shooter). Co więcej, słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące to rozwiązanie zużywają mniej energii.

Aby korzystać z nowej generacji techniki Super X-Fi, wystarczy przeprowadzić proste aktualizacje oprogramowania kompatybilnych produktów i pobrać nowe profile dźwiękowe za pośrednictwem aplikacji SXFI.

2020-02-10
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket