AMICA

Fundacja Amicis wspiera pacjentki poznańskich szpitali

Fundacja Amicis wspiera

Kolejny już raz wolontariusze Fundacji Amicis, wspieranej przez Grupę Amica, odwiedzili oddziały ginekologiczno-onkologiczne dwóch poznańskich szpitali, niosąc przebywającym na nich pacjentkom dobre słowo i ciepłe uśmiechy. Do blisko 150 pań trafiły przygotowane przez fundację paczki, ale to przede wszystkim sam gest odwiedzin wywoływał często wzruszenie, a nawet łzy.

Wolontariusze, w tym pracownicy Grupy Amica z Wronek i Poznania, odwiedzili w tym roku Wielkopolskie Centrum Onkologii na Garbarach oraz Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny przy ulicy Polnej w Poznaniu.

– Wiemy, że nie tylko dzieci czekają na Świętego Mikołaja, dlatego nasi wolontariusze docierają także ze świątecznymi prezentami do kobiet cierpiących na choroby onkologiczne. Wiemy także, że oczekują one nie tyle prezentów – chociaż o nich nie zapominamy – co serdecznego uścisku, dobrego słowa, spojrzenia w oczy, okazania, że ktoś o tych paniach pamięta, że miłością otaczają je nie tylko najbliżsi. Święta czy mikołajki to magiczny czas, który każdy chciałby spędzić w domu z rodziną, a nie w szpitalu. Choroba ma w sobie coś izolującego, powoduje poczucie samotności i kruchości. Próbujemy to przełamywać i wierzymy, że nasza wizyta jest takim psychicznym wsparciem w cierpieniu – mówi Maja Rutkowska z Fundacji Amicis.

Akcja wzrusza nie tylko osoby obdarowane. Jest cennym życiowo doświadczeniem również dla młodych ludzi uczestniczących w wolontariacie. Fundacja Amicis działa przy wydatnej pomocy Grupy Amica. Dzięki wolontariatowi koszty administracyjne działalności fundacji są marginalne.

2020-02-03
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket