Szybkie prasowanie ze steamerem

Szybkie prasowanie

Na rynku jest wiele ciekawych i godnych polecenia rozwiązań, które – oprócz żelazek czy stacji pary – można wykorzystać w domowych warunkach.

Zasłony, firanki, miękkie koce lub nawet ubrania, zwłaszcza te lekkie, są bardzo podatne na rozprostowywanie w pionie. Parowe o dświeżanie i dealnie zniweluje zagniecenia, a przy okazji sprawi, że odzież będzie świeża, a jej zapach lekko zneutralizowany.

Oprócz prasowania – wygładzanie

Steamery, bo o nich mowa, są stosunkowo młodą kategorią produktów na polskim rynku. Chociaż występują w ofercie tylko kilku producentów, robią naprawdę dużą furorę swoją praktycznością. Przydatne są zwłaszcza w czasie podróży lub nawet jako narzędzie do szybkiego wygładzenia tkanin bez rozkładania deski. Używane są masowo w sklepach odzieżowych, ponieważ można nimi szybko i skutecznie odświeżyć lub wyprasować wiszącą tkaninę. Modele sklepowe nie różnią się zbytnio od urządzeń do użytku domowego. Zazwyczaj widoczna jest zaledwie jedna różnica – rozmiar sprzętu. W sklepach d stępne są urządzenia gabarytowo większe, co za tym idzie, z większym pojemnikiem na wodę i większym ciśnieniem wyrzutu pary. Modele „domowe” zazwyczaj występują w formie ręcznej albo stojącej (takiej jakiej standardowo używa się w typowych „sieciówkach”). Działanie obydwóch modeli polega na tym samym. Należy powiesić odzież na wieszaku, naciągnąć materiał i powoli przeciągać w górę i w dół po zagnieceniach. Dzięki pompce elektrycznej urządzenie działa na zasadzie ciągłego wyrzutu pary, która wnika w tkaninę, zmiękcza i rozprostowuje włókna. W ten sposób wygładza ubrania i nadaje i m o powiednią formę.

Do części urządzeń dołączone są specjalne końcówki, np. szczotki do grubszych tkanin, które ułatwiają odświeżanie płaszczy czy szczotki do zbierania nitek i kłaczków lub tzw. miniprasa, służąca do robienia kantów na spodniach i wyrównywania falban, zakładek czy plis. Modele ręczne mają zdecydowanie mniejsze zbiorniki, mieszczące w rękojeści urządzenia ok. 200 ml wody. Steamery idealnie sprawdzą się w wygładzaniu wypranych firanek i zasłon. Po wypraniu można zawiesić je jeszcze mokre, a para wodna ze steamera wygładzi je i wysuszy.

Oprócz prasowania

Kompaktowe steamery świetnie radzą sobie np. z zasłonami. Pozwolą także szybko odświeżyć odzież przed wyjściem.

Szafy i manekiny prasujące

Na rynku pojawiały się i pojawiać będą sprzęty gwarantujące komfortowe prasowanie bez żadnego niemal wkładu użytkownika. Ich idea sprowadza się do prostego założenia – wystarczy założyć ubranie na manekin, bądź powiesić odzież w specjalnej szafie, a mokre tkaniny suszą się i prostują w mgnieniu oka. A użytkownik? Użytkownik może w tym czasie obejrzeć serial na kanapie przed telewizorem. Systemy te konstruuje się bardzo często jako produkty mobilne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w podróży (zwłaszcza w biznesie). Z założenia pozwalają one na wysuszenie i wyprasowanie ciepłym powietrzem z odrobiną pary zaledwie kilku ubrań. Jednak daje to konsumentom chwilę wytchnienia, zwłaszcza w natłoku codziennych spraw czy napiętego grafiku wyjazdów.

2020-01-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket