MAKITA

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa DUC406

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa

Ekologiczne cięcie

Pilarki akumulatorowe są coraz popularniejsze. Konsumenci doceniają je za wygodę pracy, bezobsługowość oraz swobodę działania, a producenci prezentują coraz wydajniejsze modele.

Dostępny w ofercie marki Makita model DUC406 to jedna z najbardziej zaawansowanych akumulatorowych pilarek łańcuchowych w japońskiej marki. Należy ona do systemu 2 × 18 V, a jej napięcie zasilające to 36 V. Pilarka obsługuje akumulatory o pojemności 3, 4, 5 i 6 Ah, a prędkość łańcucha wynosi do 20 m/s. Pilarkę wyposażono w bezszczotkowy silnik prądu stałego, który zapewnia dużą moc i zwiększony moment obrotowy.

Maszyna została wyposażona w system XPT, który gwarantuje zwiększoną odporność na pył oraz kurz. Włącznik spustowy ma regulację obrotów. Regulowany system smarowania łańcucha jest automatyczny, a pojemność zbiornika na olej to 0,2 l. Poziom oleju w zbiorniku można sprawdzić dzięki okienku. Funkcja zwiększenia momentu obrotowego umożliwia czasowe wyłączenie ogranicznika w celu cięcia grubych kawałków drewna. Nakrętki zamontowane w obudowie zapobiegają wypadnięciu i zgubieniu łańcucha lub prowadnicy podczas ich wymiany. Hak umożliwia przypięcie maszyny do paska w trakcie prac na wysokościach.

Przed niskim poziomem naładowania akumulatorów ostrzega lampka. Makita DUC406 ma również obwód chroniący przed przegrzaniem oraz nadmiernym rozładowaniem baterii. Pracę ułatwiają funkcja anti-kickback oraz hamulec elektryczny. Maszyna jest kompatybilna z adapterem akumulatorów BAP182.

Długość prowadnicy pilarki DUC406 to 40 cm, na rynku dostępne są również bliźniacze modele DUC356 i DUC306 z prowadnicami o długości odpowiednio 35 i 30 cm. Pilarki są dostępne w konfiguracji DUC406PT2B w zestawie z dwoma akumulatorami BL1850B i ładowarką DC18RD lub wersji DUC406ZB bez akumulatorów i ładowarki.

2019-12-10
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket