ASYSTENCI GŁOSOWI

Warto rozmawiać... ze sprzętem RTV i AGD

Warto rozmawiać...

W branży AGD i RTV pojawia się coraz więcej nowych modeli kompatybilnych z asystentami głosowymi, a tym samym dających możliwość bezdotykowej obsługi niektórych funkcji sprzętu. Do najpopularniejszych tego typu rozwiązań możemy zaliczyć Asystenta Google, Amazon Alexę oraz Apple Siri. Autorski system Bixby oferuje ponadto firma Samsung.

Producenci sprzętu RTV i AGD, widząc potencjał systemów sterowania głosowego, postanowili wykorzystać ten sposób obsługi w swoim sprzęcie. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnorodnych urządzeń, które mogą współpracować ze wspomnianymi już asystentami głosowymi – od niewielkich głośników bezprzewodowych, przez systemy multiroom, po telewizory oraz AGD, a przede wszystkim roboty sprzątające, ekspresy do kawy, piekarniki, pralki czy lodówki.

Kompatybilność z różnorodnym sprzętem, a do tego intuicyjna i wygodna obsługa sprawiają, że sterowanie za pomocą komunikatów głosowych jest bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Zdalna kontrola głosowa pozwala wydawać polecenia urządzeniom znajdującym się w tej samej lokalnej sieci internetowej, ale wykorzystywanym w zupełnie innym miejscu niż znajduje się użytkownik, np. na innym piętrze domu.

Obsługa systemu sterowania głosowego może wymagać wykorzystania dodatkowego głośnika bezprzewodowego, np. dla Alexy firmy Amazon dostępne są głośniki Amazon Echo i mniejszy Echo Dot. Główną różnicą między tymi modelami jest przede wszystkim średnica przetwornika elektroakustycznego – większy Amazon Echo oferuje lepszą jakość dźwięku.

Niezależnie jednak od funkcjonalności i popularności sterowania głosowego w sprzęcie RTV i AGD problemem dla wielu polskich użytkowników wciąż pozostaje brak obsługi języka polskiego przez wielu spośród dostępnych asystentów.

2019-12-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket