JURA

Projekt JURA Campus

Projekt JURA Campus

Światowy lider w branży automatycznych ekspresów do kawy – firma JURA – zainaugurował nowy projekt – JURA Campus. W nowoczesnym budynku powstanie laboratorium zajmujące się projektowaniem innowacji i nowych rozwiązań, które wdrażane będą w produktach firmy.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę 20 mln franków szwajcarskich. CEO JURA Elektroapparate AG, Emanuel Probst, wygłosił przemówienie wprowadzające, aby uczcić symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych nad tym pionierskim projektem. Oświadczył w nim, że szybkość i bezkompromisowa jakość są kluczami do osiągnięcia sukcesu wśród konkurencji, dlatego JURA zwiększy swoją wydajność laboratoryjną. Wyjaśnił, że digitalizacja i automatyzacja pozwolą zespołom programistycznym w pełni poświęcić się swojej podstawowej działalności, a JURA Campus będzie aktywnie promować dialog i dzielenie się doświadczeniami między poszczególnymi grupami programistycznymi.

Zoptymalizowane procesy i automatyzacja, które wprowadzamy, potroją nasze możliwości laboratoryjne, co z kolei umożliwi nam szybsze generowanie informacji. Zwiększając tempo, w którym wprowadzamy innowacje, będziemy w stanie szybciej wprowadzać nasze rozwiązania na rynek – powiedział Emanuel Probst.

Po zakończeniu budowy serce JURA Campus będzie się składać ze 102 automatycznych stacji testowych, zaprojektowanych do precyzyjnej analizy zachowania poszczególnych komponentów po latach eksploatacji. Każda z nich będzie w stanie zasymulować lata użytkowania sprzętu w domu w ciągu kilku miesięcy. Stacje skorzystają ze zautomatyzowanych dostaw wody i ziaren kawy, a fusy z kawy zostaną również automatycznie usunięte.

Gdy wszystko będzie gotowe, testy wytrzymałościowe w „JURA Campus” będą wymagały około 75 ton ziaren kawy rocznie – wystarczającej do przygotowania około 10 milionów filiżanek kawy, cappuccino, latte macchiato, cortado i innych specjałów. Dzięki wieloletniej współpracy firmy JURA z lokalnym przedsiębiorstwem rolniczym fusy z kawy będą kompostowane i wydobywane z nich będą korzystne dla gleby składniki odżywcze w celu zapobiegania marnotrawstwu. Planowana data zakończenia inwestycji to jesień 2021 r.

2019-11-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket