RUBI

Pilarka tarczowa TC-125

Pilarka tarczowa

Cięcie wielkiego formatu

Pilarka tarczowa TC-125 jest częścią systemu Slab do obróbki i przenoszenia ceramicznych płyt wielkoformatowych. Do jej pracy niezbędne są prowadnice przecinarki Slim, które pozwalają uzyskać bardzo precyzyjne i gładkie cięcie.

Podstawa ze stali węglowej wyposażona jest w stalowe łożyska z bardzo łatwym w obsłudze systemem regulacji. Pilarka TC-125 ma podwójny system odprowadzania i redukcji pylenia podczas cięcia – na sucho, dzięki możliwości podłączenia odkurzacza, lub na mokro. Wejście na odkurzacz ma 32 mm, ale w zestawie dołączony jest adapter do innych średnic. Pobór wody odbywa się przez złącze o średnicy 16 mm. Podczas cięcia na mokro wlot do odkurzacza zakrywa się gumową zaślepką, która służy za dodatkowy uchwyt.

Głowica pilarki TC-125 jest przechylna do kąta 45° i ma regulację wysokości. Dzięki temu ukosowanie jest bardzo precyzyjne (należy pamiętać, że grubość cięcia jest uzależniona od średnicy tarczy). Dla ułatwienia ukosowania pilarka wyposażona jest w dodatkowy uchwyt, poprawiający ergonomię oraz widoczność linii cięcia. W pilarce można stosować tarcze o średnicy 115 i 125 mm. Włącznik pilarki TC-125 ma blokadę bezpieczeństwa, chroniącą przed niezamierzonym uruchomieniem, oraz kabel z zabezpieczeniem PRCD, chroniący sprzęt przed przepięciami. Pilarka wyposażona jest w osłonę tarczy z łatwo otwieraną pokrywą, która ułatwia wymianę tarczy oraz minimalizuje odpryski materiału i wody. Przestawna osłona boczna zwiększa efektywność systemów redukcji pylenia.

W ofercie dostępny jest także pełny zestaw narzędziowy, który zawiera wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia prac. Oprócz pilarki znajdziemy w nim 3 prowadnice Slim Cutter o długości 110 cm każda, 2 przyssawki mocujące do powierzchni chropowatych, 1 tarczę diamentową TCR125 do cięcia na sucho gresu (kompatybilna z cięciem na mokro), 2 zaciski do dodatkowego zamocowania prowadnicy Slim, praktyczną torbę tekstylną do transportu prowadnic i wzmocnioną walizkę do pilarki TC125. Tarcza TCR nie jest zalecana do cięcia ukośnego pod kątem 45°.

2019-09-25
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket