ELEKTROEKO

Październik miesiącem edukacji na temat recyklingu elektrośmieci

Październik miesiącem edukacji

13 października br. już po raz drugi będziemy obchodzić w Polsce Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Z tej okazji w październiku przeprowadzonych zostanie szereg akcji edukacyjnych skierowanych do konsumentów, mediów, instytucji oraz przedsiębiorców mających na celu propagowanie idei recyklingu elektrośmieci. Oficjalnym organizatorem działań w Polsce jest ElektroEko. Honorowy patronat wydarzeniu przyznali Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Środowiska oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci to inicjatywa WEEE Forum, które zrzesza organizacje odzysku typu not-for-profit z branży elektroodpadów. Z tej okazji na całym świecie w październiku prowadzone są specjalne wydarzenia oraz kampanie w mediach zachęcające do prawidłowego postępowania e-odpadami. Ich głównym celem jest budowanie świadomości wśród konsumentów na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem RTV i AGD. W tym roku do akcji przystąpiło 50 organizacji z 40 krajów z całego świata.

W Polsce Dzień Bez Elektrośmieci będziemy obchodzili po raz drugi. Oficjalnym jego organizatorem w naszym kraju jest organizacja odzysku ElektroEko S.A. działająca przy wsparciu Centrum UNEP GRID-Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Związek Cyfrowa Polska – zrzeszający największe w Polsce firmy z branży nowoczesnych technologii oraz APPLiA Polska – związek pracodawców AGD.

2019-09-18
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket