iROBOT

Robot odkurzający Roomba s9+

Robot odkurzający

Przyszłość sprzątania

Najnowszy robot odkurzający marki iRobot wykorzystuje system Imprint Link, aby współpracować nowym robotem mopującym Braava jet m6. Roomba s9+ z zaawansowanym czujnikiem 3D oraz stacją Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik robota, oferuje najbardziej efektywne sprzątanie.

W ramach systemu PerfectEdge pracują tu dwie o 30 proc. szersze niż w robotach Roomba z serii 600 gumowe, obracające się przeciwbieżnie szczotki oraz specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna. Osadzone na ruchomej głowicy czyszczącej dwie gumowe szczotki główne pozostają w stałym kontakcie z każdego rodzaju podłożem. Specjalnie zaprojektowana 5-ramienna szczotka do narożników efektywnie zbiera zabrudzenia wzdłuż ścian oraz z rogów, kierując je na ścieżkę pracy robota.

Roomba s9+ została wyposażona w jedyny w swoim rodzaju system antyalergiczny. Ma wysoce efektywny filtr, który podczas pracy robota zatrzymuje w jego zbiorniku 99 proc cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. Kiedy robot skończy odkurzać, wróci do stacji Clean Base, aby automatycznie opróżnić pojemnik na brud. Jej worek pomieści zawartość nawet 30 zbiorników robota.

Robot wyposażono w system nawigacji iAdapt 3.0 z techniką mapowania przestrzeni vSLAM. Pomaga on efektywnie poruszać się po domu i „wiedzieć”, które miejsca zostały już posprzątane, a które wymagają jeszcze pracy. Roomba s9+ wyposażona została w nowy, zaawansowany czujnik 3D, który w sposób ciągły (25 razy na sekundę) monitoruje obiekty znajdujące się przed robotem, aby jeszcze lepiej orientował się w przestrzeni i efektywnie sprzątał w rogach. Robot uczy się planu domu oraz daje użytkownikowi możliwość pełnej kontroli nad tym, kiedy i jakie pomieszczenie ma być sprzątnięte. Może być uruchamiany za pośrednictwem ustalanego w aplikacji iRobot Home harmonogramu pracy lub przez naciśnięcie przycisku „Clean”. Użytkownicy mogą też sterować robotem za pomocą asystentów głosowych Amazon Alexa lub Google Assistant.

Funkcja Imprint Link zapewnia komunikację między Roomba s9+ a robotem mopującym Braava jet m6, aby automatycznie informowały się o skończonej pracy i możliwości wykonania kolejnej – odkurzanie, następnie mopowanie. Wszystko bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika. Szerzej model Braava jet m6 opiszemy we wrześniowym wydaniu magazynu.

2019-07-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket