Typy urządzeń akumulatorowych

Typy

Pierwsze elektronarzędzia bezprzewodowe pojawiły się już w latach 60. ubiegłego wieku. w roku 1961 r. firma Black+Decker wprowadziła na rynek pierwszą bezprzewodową wiertarkę na świecie. od tego czasu akumulatorowa rewolucja trwa i obecnie praktycznie każdy producent elektronarzędzi ma w ofercie takie produkty jako bardzo istotną pozycję.

Dziś już chyba nikogo nie trzeba przekonywać do sprzętu akumulatorowego. Oferuje on znaczną wygodę oraz swobodę pracy w porównaniu do elektronarzędzi zasilanych sieciowo. Na jeszcze większy komfort mogą liczyć użytkownicy sprzętu ogrodowego, którzy narzędzia spalinowe mogą zastąpić cichymi i ekologicznymi akumulatorowymi. Rewolucja ta nie byłaby oczywiście możliwa, gdyby nie nowoczesne źródła zasilania. Owszem, już akumulatory NiMH oraz NiCd oferowały całkiem przyzwoitą wydajność, lecz ich liczne wady, jak chociażby efekt pamięci czy znaczna masa, sprawiały, że daleko im było do ideału. Na szczęście rozwój zasilania Li-Ion wyeliminował większość z tych wad. Akumulatory są znacznie lżejsze, dysponują jeszcze większą mocą, a ładować je możemy, kiedy chcemy. Co ważne, pomimo i tak już dużej wydajności sprzętu producenci nie spoczywają na laurach i wciąż pracują nad nowymi, jeszcze wydajniejszymi sposobami zasilania. Bo trzeba pamiętać, że zasilanie akumulatorowe mają przecież nie tylko elektronarzędzia, ale i smartfony, komputery przenośne, samochody elektryczne oraz cała masa innych urządzeń. Dziś wszystko ma być bezprzewodowe. Rozwój nowych metod zasilania pędzi więc jak szalony i kwestią czasu jest, kiedy zawitają one i do elektronarzędzi. Mimo wszystko jednak już obecnie oferowane rozwiązania dają nam duży komfort obsługi i pozwalają uczynić pracę znacznie przyjemniejszą.

Elektronarzędzia bezprzewodowe

W tej grupie produktów zasilanych akumulatorami znajdziemy elektronarzędzia przeznaczone do prac budowlanych, remontowych czy rzemieślniczych. Grupa elektronarzędzi obejmuje swoim zasięgiem zarówno produkty takie jak wiertarki czy wkrętarki, jak i pilarki tarczowe, nożyce do prętów czy klucze udarowe. Dzięki swobodzie i brakowi kabla pozwalają one na znacznie bardziej komfortowe wykonywanie wielu prac.

Elektronarzędzia
2019-07-15
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket