KRYSIAK

Kosy spalinowe Faworyt VKS581W i Handy TMK52K

Kosy spalinowe

Cięcie w trudno dostępnych miejscach

Kosy spalinowe stanowią znakomite uzupełnienie kosiarek w trudnym terenie, a dzięki dużej mocy mogą uporać się nawet z gęstą roślinnością. Firma Krysiak pod markami Handy i Faworyt wprowadziła do oferty dwie kosy z wydajnymi silnikami.

Faworyt VKS581W to tradycyjna kosa spalinowa wyposażona w silnik 2-suwowy o pojemności 54 cm3 i m ocy 3 ,3 KM z gaźnikiem firmy Walbro. Szerokość robocza przy pracy z tarczą to 25,5 cm, a przy wykorzystaniu żyłki tnącej 42 cm. Średnica dzielonej rury wynosi 28 mm. Duża moc pozwala wycinać nawet gęstą roślinność. W komplecie z kosą znajdują się szelki z mechanizmem szybkiego wypinania, które znacząco zwiększają komfort pracy, klucz do świecy, pojemnik do mieszanki oraz głowica żyłkowa, która sprawdzi się przy wycinaniu trawy, i tarcza tnąca do gęstej roślinności. Do dodatkowych atutów należy zaliczyć niewielką masę kosy.

Kosa spalinowa Handy TMK52K to nietypowe rozwiązanie przeznaczone do prac ogrodowych. Przede wszystkim wyróżnia ją zastosowane dwukołowe podwozie. Umieszczone we wspólnej osi koła oraz wygodny uchwyt pozwalają prowadzić sprzęt niemal jak tradycyjną kosiarkę. Jednak sam fakt, że jest to jedna oś z dużymi kołami, sprawia, że sprzętem można znacznie wygodniej wjechać w miejsca trudno dostępne czy na pochyłości. Oprócz tego operator nie odczuwa ciężaru tak mocnych drgań, a kosa nadal zachowuje swoją funkcjonalność. Kosę wyposażono w dwusuwowy silnik o mocy 2,6 KM i pojemności 52 cm3. Szerokość robocza to 25,5 cm dla tarczy tnącej i 42 cm dla głowicy żyłkowej. W komplecie z kosą znajdują się klucz do świecy, pojemnik do mieszanki oraz głowica żyłkowa i tarcza tnąca.

Kosy spalinowe Faworyt VKS581W i Handy TMK52K
Kosy spalinowe Faworyt VKS581W i Handy TMK52K
Kosy spalinowe Faworyt VKS581W i Handy TMK52K
2019-06-20
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket