STALCO GROUP

Akcesoria i wałki malarskie

Akcesoria i wałki malarskie

W nowej linii akcesoriów malarskich Stalco Group stawia przede wszystkim na łatwą identyfikację wizualną. Czytelne oznaczenia kolorystyczne sprawiają, że nie będzie problemu z doborem pędzla czy wałka do odpowiednich zastosowań.

System identyfikacji opiera się na czterech kolorach. Barwą żółtą oznaczone są akcesoria uniwersalne – przeznaczone do pracy z farbami emulsyjnymi, lateksowymi i akrylowymi oraz do farb zewnętrznych i podkładowych. Kolor brązowy, jak nietrudno się domyślić, rekomendowany jest do pracy z drewnem, oznacza impregnaty, lakierobejce i farby lateksowe. Barwa czerwona to akcesoria służące do malowania emaliami i lakierami, farbami antykorozyjnymi, farbami olejnymi, poliestrowymi i epoksydowymi. Ostatni kolor – niebieski to akcesoria do pracy z farbami lateksowymi, emulsyjnymi, silikatowymi wodorozcieńczalnymi i akrylowymi.

W ostatnim czasie powiększyła się oferta tradycyjnych wałków malarskich. Wałek Teflon Nitro pozostawia równomiernie gładką powierzchnię i skraca czas malowania nawet o 30 proc. Przeznaczony jest do lakierów, farb olejnych oraz farb rozpuszczalnikowych. Kolejny wałek – Microfibre Wood jest przeznaczony do malowania gładkich powierzchni rzadkimi farbami typu impregnaty do drewna. Kolejny wałek – Nylon Nitro wyróżnia się niestrzępiącym poszyciem i przeznaczony jest do farb przemysłowych, żywic epoksydowych oraz farb antykorozyjnych. Silver Green Acryl jest wałkiem do malowania gładkich i równych powierzchni, który pozostawia bardzo delikatną strukturę. Dzięki jego znakomitej chłonności pozwala na dłuższe malowanie farbami akrylowymi i lateksowymi. 

Ofertę uzupełniają dwa uniwersalne wałki z serii Złota Nić. Pierwszy z nich – Złota Nić Uniwersal Fasada – z podkładem gąbkowym o zwiększonej chłonności jest przeznaczony do malowania fasad oraz nierównych i szorstkich powierzchni, na których pozostawia strukturę. Drugi wałek – złota Nić Uniwersal – jest rekomendowany do malowania gładkich i lekko chropowatych powierzchni, na których pozostawia delikatną strukturę. Gamę poziomych wałków zamyka Microfaser Wood, przeznaczony do malowania gładkich powierzchni drewnianych farbami lateksowymi i rzadkimi farbami, jak bejce czy impregnaty. Uzupełnienie oferty stanowi wałek kątowy Złota Nić Universal, przeznaczony do malowania narożników farbami emulsyjnymi, lateksowymi i akrylowymi.

W ofercie znajdziemy także tubę do czyszczenia przeznaczoną do wałków o średnicy ok. 65 mm i długości maksymalnie 250 mm. Uniwersalne przyłącze sprawia, że jest ona kompatybilna z wężem prysznicowym, ogrodowym i szybkozłączkami. Pozwala całkowicie oczyścić wałek malarski w około minutę. Co ważne, nowe akcesoria malarskie Stalco Group dostępne są w atrakcyjnych wizualnie i nowoczesnych konceptach ekspozycyjnych.

Akcesoria i wałki malarskie
Akcesoria i wałki malarskie
Akcesoria i wałki malarskie
2019-06-19
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket