KAERCHER

Oczyścił południową bramę Hue

Oczyścił południową bramę Hue

Południowa brama wiodąca do cesarskiego miasta Hue, położonego w środkowym Wietnamie, jest zabytkiem wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO. To kolejny ważny dla światowej kultury obiekt, którym zajął się Kärcher.

Upływ dekad i wymagający, bardzo wilgotny klimat nie miały litości dla tego pięknego zabytku. Wzniesioną w 1804 r., największą i najbardziej rozpoznawalną ze wszystkich okalających miasto Hue bram przed dalszym niszczeniem uratował niemiecki koncern, ekspert w dziedzinie utrzymania czystości – Kärcher.

Jej eksperci wszędzie tam, gdzie jest zadanie, znajdą także odpowiednie rozwiązanie czyszczące. Aby oczyścić pomnik, eksperci używają pary wodnej podawanej pod ciśnieniem od 0,5 do 1 bar i o temperaturze do 100 °C. Cztery urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody wytwarzają parę wodną, która usuwa glony, mchy, grzyby, porosty i bakterie. Czyszczenie odbywa się więc bez zastosowania jakichkolwiek detergentów, samą parą wodną. Hue zostało zbudowane przez cesarza Gia Longa i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 r.

2019-06-19
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket