PHILIPS, AOC

Prezentują nowe monitory

Prezentują

W warszawskiej przestrzeni Piękno odbyło się spotkanie prasowe marek AOC i Philips. Zaprezentowano najnowsze monitory, w tym model Philips z linii Momentum z HDR 600, dedykowany graczom konsolowym czy „najbardziej zielony” monitor stworzony w pełni z materiałów możliwych do odzysku, a także monitor AOC 4K powstały we współpracy z biurem projektowym F.A. Porsche oraz zakrzywiony monitor dla graczy o odświeżaniu 200 Hz i obsłudze HDR 1000.

Philips 326M6VJRMB z linii Momentum to najnowsza propozycja dla graczy konsolowych. 32-calowa matryca MVA, w rozdzielczości 4K oraz wspierająca technologię HDR 600 gwarantuje wysokiej jakości doznania wizualne. Monitor wyróżnia się również standardem synchronizacji obrazu Adaptive-Sync oraz technologią Ultra Wide-Color rozszerzającą gamę wyświetlanych kolorów.

Momentum posiada dwa wbudowane, 5-watowe głośniki oraz sceniczne podświetlenie Ambiglow, dostosowujące swoją barwę do wyświetlanych na ekranie obrazów.

Model 241B7QGJ nazywany jest najbardziej „zielonym” monitorem dostępnym na rynku. Podczas przeciętnej pracy Philips 241B7QGJ pobiera zaledwie 11W energii. Dodatkowo, tworzywa sztuczne użyte do wykonania konstrukcji pochodzą w 85 proc. z recyklingu. Za klasyczną, 24-calową konstrukcją kryje się szereg technologii ograniczających zużycie energii elektrycznej, w tym LightSensor – dostosowujący jasność ekranu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu czy PowerSensor – specjalny czujnik sprawdzający czy przed monitorem znajduje się użytkownik. W razie wykrycia jego nieobecności, automatycznie obniża poziom jasności.

Philips 499P9H to monitor stworzony dla osób poszukujących ogromnej przestrzeni roboczej i komfortu użytkowania zarezerwowanego do tej pory dla konfiguracji wielomonitorowych. Model 499P9H wyposażony jest w 49-calową, zakrzywioną matrycę VA w formacie 32:9. Rozdzielczość monitora to Dual Quad HD (5120 × 1440), odpowiadająca dwóm, stojącym obok siebie 27-calowym ekranom Quad HD.

W monitorze można znaleźć całą gamę usprawnień, wpływających korzystnie na ergonomię i efektywność pracy, w tym przełącznik KVM MultiClient, pozwalający na podłączenie do monitora dwóch komputerów i ich swobodną obsługę za pomocą jednego zestawu myszy i klawiatury. 499P9H posiada również zabezpieczenie biometryczne w postaci wysuwanej kamery Full HD, kompatybilnej z funkcją Windows Hello i umożliwiającą logowanie do systemu poprzez rozpoznawanie twarzy.

AG353UCG został po raz pierwszy zaprezentowany na terenie Polski. Jest on kierowany do bardzo wymagających graczy. Ultrapanoramiczny monitor wyświetla obraz o rozdzielczości 3440 × 1440 px przy odświeżaniu 200 Hz, na 35-calowej, zakrzywionej  matrycy VA. Ponadto oferuje podświetlenie strefowe LED oraz wsparcie dla VESA DisplayHDR 1000 i NVIDIA G-SYNC HDR.

U32U1 to monitor powstały we współpracy z biurem projektowym F.A. Porsche, który również pierwszy raz zawitał do Polski. Wyświetlacz oparto na 31,5-calowej, 10-bitowej matrycy IPS o rozdzielczości 4K. Jego ekran może wyświetlić 1,07 mld kolorów, pokrywa 90% palety DCI-P3 oraz wspiera standard DisplayHDR 600.

U32U1 będzie świetnym kompanem dla nowoczesnego ultrabooka nie tylko za sprawą atrakcyjnej stylistyki. Monitor wyposażono w złącze USB-C, które może ładować komputer przenośny (do 65 W) i jednocześnie przesyłać sygnał wideo do wyświetlacza.

Q27T1 jest mniejszym bratem U32U1, również opracowanym wspólnie z biurem projektowym F.A. Porsche. Jego 27-calowy panel IPS wyświetla obraz o rozdzielczości Quad HD. Ten model wyróżnia asymetryczna metalowa stopa oraz bardzo cienkie ramki po bokach i w górnej części matrycy. Pomimo nietypowej formy, podstawa została zaprojektowana tak, by zapewniać stabilność urządzenia.

2019-05-22
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket