SIGNIFY

Pilotażowe projekty LiFi

Pilotażowe

To jest światło, ale nie takie, jakie znamy.”

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej ogłosił współpracę w kwestii pilotażu komercyjnej wersji systemu LiFi z ponad 30 klientami z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Dostosowane do technologii LiFi oprawy LED łączą w sobie doskonałej jakości energooszczędne światło z bezpiecznym, stabilnym, ultraszybkim i bezprzewodowym przesyłem danych za pomocą fal świetlnych.

Wdrażanie technologii LiFi od Bangaluru do Stavanger

Klienci, którzy testują tę przełomową technologię, zlokalizowani są na całym świecie. W indyjskim Bangalurze firma Incubex, zajmująca się wynajmowaniem przestrzeni biurowej, stworzyła salę konferencyjną wykorzystującą LiFi, dzięki czemu liczne obsługiwane przez nią start-upy i firmy mogą doświadczyć tej technologii osobiście.

Od samego początku istnienia firmy promujemy nowe technologie i aktywnie eksperymentujemy. Ponad 450 osobom korzystającym z Manya Tech Park oraz ponad 3500 korzystającym z 10 innych naszych ośrodków, oferujemy możliwość bycia jednymi z pierwszych, którzy doświadczą działania tej nowej technologii, która będzie zyskiwała na coraz większej popularności. Jak dotychczas otrzymujemy doskonałe recenzje i wiele zapytań od naszych współpracowników”, powiedział Alap Uttamchandani, założyciel Incubex.

Atea, wiodąca firma zajmująca się infrastrukturą informatyczną w Skandynawii i regionie bałtyckim wprowadziła LiFi w swoim biurze w norweskim Stavanger. Atea zainstalowała oprawy LiFi w holu budynku należącego do firmy, aby zaprezentować tę technologię i umożliwić odwiedzającym wypróbowanie nowej, bezprzewodowej formy przesyłu danych.

Innym z klientów testujących wykorzystanie LiFi jest firma telekomunikacyjna Orange, która pilotażowo wprowadziła nową technologię w jednym ze swoich francuskich biur pod Paryżem.

W Singapurze, Politechnika Republiki (Republic Polytechnic) zainstaluje LiFi w swoim „Smart Devices Lab”. Uczelnia chce dać przez to swoim studentom nowe możliwości  nauki i ułatwić kontakt z inteligentnymi technologiami oświetleniowymi. Politechnika jest pierwszą instytucją edukacji wyższej w południowo-wschodniej Azji, która zaczęła korzystać z LiFi.

Internet szerokopasmowy w Twoim oświetleniu

Nasze pierwsze projekty pilotażowe pokazują ogromny potencjał tej technologii”, powiedział Michel Germe, dyrektor ds. LiFi w Signify. “Otrzymaliśmy setki zapytań od potencjalnych klientów z każdego zakątka świata. Część z nich zaowocowała nowymi inspiracjami i wspólnym opracowaniem modyfikacji oraz nowych zastosowań tej technologii, na przykład w komunikacji między robotami na halach produkcyjnych. Równolegle, z przeszło 30 programami pilotażowymi zainstalowaliśmy LiFi w 26 budynkach naszej firmy na całym świecie.”

Te programy pilotażowe świadczą o zaangażowaniu Signify w rozwój wynalazków, które przynoszą klientom konkretne korzyści oraz podkreślają przewodnią rolę firmy w odkrywaniu wartości światła jako nowego, inteligentnego środka przekazu

LiFi: szerokopasmowe łącze w Twoim oświetleniu

LiFi oferuje dwustronny, ultraszybki i bezprzewodowy przesył danych – tak, jak inne technologie bezprzewodowe. W miejsce sygnału radiowego do transmisji i odbierania danych wykorzystuje jednak światło. Oferowane przez Signify dostosowane do technologii LiFi oprawy Philips posiadają szerokopasmowe łącze o szybkości ponad 30Mb na sekundę bez uszczerbku na jakości światła. Prędkość ta pozwala chociażby na jednoczesną transmisję kilku nagrań w jakości HD podczas wideorozmowy.

Jak działa LiFi?

Każda oprawa oświetleniowa posiada wbudowany modem, który modulując światło zapewnia przesył danych. Modulowane światło jest wychwytywane przez klucz dostępu LiFi USB podłączony do wejścia w laptopie lub tablecie (w przyszłości tego typu technologia będzie wbudowana w laptopy i urządzenia mobilne). Klucz dostępu LiFi USB przesyła dane z powrotem do oprawy za pomocą łącza podczerwonego.

Zalety LiFi

LiFi zapewnia ultraszybki, niezawodny i stabilny przesył danych. Technologia ta może być wykorzystywana w miejscach, gdzie fale radiowe mogłyby zakłócać pracę innych urządzeń, np. w szpitalach czy fabrykach. Świetnie sprawdzi się też tam, gdzie inne technologie bezprzewodowe nie mają zasięgu lub ich zasięg jest słaby, jak np. w podziemnych pomieszczeniach. Jest także idealnym rozwiązaniem w środowiskach wymagających wysokiej dbałości o bezpieczeństwo, np. zapleczu instytucji finansowych czy usługach rządowych. LiFi zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ światło nie może przenikać ścian, a bezpośredni dostęp do fal świetlnych jest niezbędny, aby podłączyć się do sieci.

2019-04-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket