AMICA

Minister odwiedziła fabrykę

Minister

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w ramach wizyty w północnej Wielkopolsce odwiedziła fabrykę grupy Amica we Wronkach, gdzie produkowany jest sprzęt grzejny. Również tutaj znajdują się jej centrum logistyczne oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania.

Podczas spotkania z zarządem grupy Amica minister zapoznała się ze strategią rozwoju firmy, a także z jej historią i planami na przyszłość. Omówiono m.in. ostatnie wdrożenia pod kątem przemysłu 4.0, czyli urzeczywistnienia idei „inteligentnej” fabryki. W zakładzie produkcyjnym we Wronkach pracuje ponad 2,5 tysiąca ludzi, a firma cały czas prowadzi rekrutację pracowników, mimo że coraz częściej skomplikowane, trudne i wymagające precyzji zadania wykonują maszyny. Członkini rządu przekonała się o tym naocznie, zwiedzając fabrykę i obserwując automatyczne procesy spawania czy lakierowania proszkowego. Punktem kulminacyjnym pobytu minister w fabryce była prezentacja funkcjonującego od półtora roku automatycznego magazynu wysokiego składowania. Jest to w pełni skomputeryzowany obiekt o wysokości prawie 47 m, który mieści aż 230 tys. szt. dużego AGD. Jest on nadzorowany przez zaledwie kilkuosobową grupę specjalistów, którzy kontrolują pracę maszyn i oprogramowania odpowiedzialnego za funkcjonowanie obiektu. Pani minister zaprezentowano także najnowsze urządzenia marki Amica, wyróżniające się na rynku nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz użytecznymi funkcjami, takie jak piekarnik otwierany dotykiem czy okap sterowany gestami.

– Amica stara się śledzić i wyprzedzać trendy. Mamy nadzieję, że firmy takie jak Amica będą partnerami dla tych, którzy uczą się dopiero, jak automatyzować i robotyzować procesy – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła również, że trzyma kciuki za kolejne inwestycje realizowane w ramach specjalnej strefy ekonomicznej.

2019-02-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket