WAHL

100 lat istnienia marki!

100 lat

Równo od wieku amerykańska marka Wahl jest synonimem jakości i kunsztu urządzeń przeznaczonych dla branży fryzjerskiej, choć nie tylko. Jej produkty, uznawane za najlepsze i najbardziej precyzyjne, dostępne są na całym świecie i swój udział miały także w podboju kosmosu.

To właśnie założona w 1919 r. przez Leo J. Wahla rodzinna firma Wahl stworzyła pierwszą na świecie elektromagnetyczną maszynkę do strzyżenia włosów z wbudowanym silnikiem. Był to produkt niebywale nowatorski jak na swoją epokę i do dziś pozostaje rozwiązaniem niemal wzorcowym.

Dziś firma Wahl Clipper Corporation zarządzana jest przez Grega Wahla (trzecie pokolenie rodziny) i ma pozycję światowego lidera w dziedzinie męskich maszynek do strzyżenia włosów. Wahl oferuje pełną gamę cieszących się uznaniem profesjonalistów z dziedziny fryzjerstwa i wizażu produktów dla mężczyzn sygnowanych markami Wahl i Moser, którą to firma przejęła w 1996 r. Firma szczyci się bogatym portfolio urządzeń premium kierowanych do szerokiego grona odbiorców oraz gamą urządzeń dla zwierząt.

Wahl obecny jest w Polsce od kilku lat i rozwija swą sprzedaż w wybranych kanałach dystrybucji. Siedziba firmy mieści się w Sterling w Stanach Zjednoczonych. Koncern zatrudnia obecnie ponad 3300 osób na całym świecie, a produkty firmy Wahl są dostępne w ponad 165 krajach i produkowane w 8 fabrykach należących do grupy, zlokalizowanych w Europie i na świecie.

Firma w swej bogatej i niezwykle barwnej historii notowała wiele wyjątkowych momentów i spektakularnych sukcesów. Ciekawostką jest fakt, że w 2006 r. zaprezentowała maszynkę Aero Clipper, opracowaną specjalnie dla NASA do użytku trakcie misji kosmicznych, gdzie panują ekstremalne i zarazem rygorystyczne warunki. Potwierdzeniem jakości jest wymowne oznaczenie „Certified for Flight”.

2019-01-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket