VORDON

Promuje motosport wśród kobiet

Promuje motosport

Na zaproszenie marki Vordon mieliśmy okazję gościć na spotkaniu poświęconemu promocji motosportu i tematyki motoryzacyjnej wśród kobiet. Marki Vordon oraz Beautifily sponsorują Gosię Rdest, jedną z najszybszych Polek, która startuje w mistrzostwach Europy w serii GT4. Jest ona również ambasadorką europejskiego projektu „The Girls on Track – Karting Challenge”, skierowanego do dziewczyn w wieku 13–18 lat, które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Gosia Rdest przygotowała dla finalistek bezpłatny autorski program szkoleniowy. Dodatkowo wraz z firmą Ravenol tworzy program „Warsztaty przyjazne kobietom”. Podczas spotkania na torze w Słomczynie Gosia Rdest opowiadała o trudnościach i przeszkodach, ale także swoich sukcesach i działaniach podejmowanych, w celu zmiany postrzegania tego sportu przez kobiety i mężczyzn. W trakcie wydarzenia możliwa była przejażdżka wyścigowym autem z Gosią Rdest, a także luksusowymi sportowymi autami z floty Vordon Cars, takimi jak Audi R8 Spyder czy Alpine A110.

Na torze w trakcie wyścigu płeć nie ma znaczenia. Zakładamy kaski i ścigamy się tak, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i po prostu wygrać. Zdarzają się sytuacje, w których mężczyźni nie dopuszczają do siebie myśli, że może pokonać ich kobieta. Ale po tym pierwszym zdziwieniu zazwyczaj przychodzi po prostu uznanie. Wyniki mówią same za siebie – mówi Gosia Rdest. Dodaje: – Czy w świat motosportu można wejść niezależnie od płci? Jak najbardziej! Ale wcale nie jest tak, że nie ma żadnych różnic pomiędzy nami. Widoczne są one przede wszystkim w samym stylu jazdy. Kobiety często ściągają się bardziej świadomie – najpierw analizują, myślą, stopniują tempo. Mężczyźni dają z siebie wszystko, a dopiero później obniżają granicę możliwości. Jedno i drugie podejście może być sposobem na sukces i sprawdza się w różnych sytuacjach. To, co warto wiedzieć, to jak odpowiednio wykorzystać te różnice pomiędzy nami.

W trakcie dnia medialnego z Gosią Rdest można było obejrzeć także produkty firmy Vordon, która oferuje swoim klientom urządzenia elektroniki samochodowej, marki Medivon, będącej producentem urządzeń do masażu i akcesoriów healthcare, oraz firmy Beautifly, która przedstawiła urządzenia do profesjonalnej pielęgnacji twarzy i ciała w zaciszu domowym.

2018-11-08
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket