FERRO

„Przystanek Sztuka” i wachlarz możliwości

„Przystanek Sztuka” i wachlarz możliwości

Firma Ferro zorganizowała jesienne spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentowała najnowszą ofertę swoich produktów do kuchni i łazienek. Impreza odbyła się w pawilonie o intrygującej nazwie „Przystanek Sztuka”, zlokalizowanym na warszawskich bulwarach wiślanych. Miejsce to ciekawe i wyjątkowe.

Spotkanie rozpoczął Piotr Kolanowski, product manager w firmie Ferro, który omówił na wstępie dwie nowe linie baterii łazienkowych i kuchennych – Alba VerdeLine i Tiga VerdeLine. Albę VerdeLine charakteryzuje geometryczna forma korpusów, a także prosty kształt uchwytów i wylewek, przełamany delikatnie zaobloną linią krawędzi. Kolekcję Tiga VerdeLine wyróżniają natomiast krągła forma korpusów i wylewek oraz płaskie, idealnie komponujące się z nimi uchwyty. Sam program VerdeLine jest rozwijany przez Ferro już od kilku lat i ma na celu oszczędzanie wody, a tym samym pieniędzy konsumentów. Baterie to produkty, które w domowych instalacjach są stosunkowo rzadko wymieniane i funkcjonują nawet przez kilkanaście lat, a więc oszczędności przy długotrwałym użytkowaniu baterii VerdeLine mogą być naprawdę duże.

Dwie wspomniane linie baterii to jednak tylko niewielki wycinek niezwykle bogatej oferty marki Ferro. Podczas spotkania Piotr Kolanowski przybliżył najważniejsze cechy również innych modeli polskiego producenta armatury, m.in. serii Ferro One, Savio, a także modeli takich jak Sonata czy Rapsody. Sporo uwagi poświęcono elastycznej baterii Zumba, która okazała się prawdziwym hitem sprzedaży Ferro, a na którą firma ma wzór zastrzeżony w całej Unii Europejskiej. Ten i wiele innych modeli mogliśmy zobaczyć „na żywo” już po zakończeniu oficjalnej prezentacji.

Warto podkreślić, że firma Ferro jest pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby (wybrane modele baterii z linii Verde-Line) zostały wprowadzone do internetowej bazy danych European Water Label – inicjatywy zrzeszającej producentów zaangażowanych w promowanie efektywnego zużycia wody przez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Jako pierwszy polski producent baterii oszczędzających wodę Ferro uzyskało też certyfikat EU Ecolabel, przyznawany przez niezależny organ, jakim jest Komisja Europejska ds. Środowiska. Certyfikat ten przyznano bateriom Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine.

Firma Ferro działa głównie w centralnej i wschodniej Europie. Imponująca jest sprzedaż baterii tego producenta, o czym zresztą wspominali na spotkaniu sami prelegenci. Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku Ferro sprzedało ok. 2,5 mln sztuk baterii. Jak przyznał Piotr Kolanowski, to zasługa klientów, którzy doceniają design, jakość wykonania, jak również cenę baterii Ferro i decydują się na zakup sprzętu właśnie tego producenta.

2018-11-02
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket