MAKITA

Pilarka łańcuchowa DUC254Z

Popularność elektronarzędzi akumulatorowych stale wzrasta. Jednym z segmentów rynkowych, gdzie pojawia się ich najwięcej, jest branża ogrodnicza. Docenianie są za relatywnie cichą i ekologiczną pracę oraz większy komfort obsługi w porównaniu do maszyn spalinowych. Nie są również ograniczone przewodem, w odróżnieniu od elektronarzędzi sieciowych.

Przodującą w tych rozwiązaniach marką jest japońska Makita. Producent stale rozwija swój system akumulatorowy 18 V, którego unikatową zaletą jest to, że dwa akumulatory o tym napięciu można wykorzystać do zasilania elektronarzędzi pracujących z napięciem zasilającym 36 V. To daje klientom dostęp do ogromnej bazy ponad 200 elektronarzędzi zasilanych jednym typem ogniw. Prezentowana pilarka łańcuchowa wykorzystuje jednak jeden akumulator 18 V wykonany w technice litowo-jonowej. Makita DUC254Z, bo o niej mowa, to model kompaktowy z prowadnicą o długości 25 cm. Dzięki niewielkiej masie (od 2,8 do 3,3 kg w zależności od akumulatora) znakomicie sprawdzi się w takich pracach jak np. podcinane czy formowanie drzew i krzewów.

Kompaktowe gabaryty znacząco ułatwiają manewrowanie sprzętem. Za wydajną pracę odpowiada bezszczotkowy silnik prądu stałego z zewnętrznym wirnikiem. Zapewnia on zwiększoną moc i moment obrotowy w porównaniu do modeli z silnikami komutatorowymi. Oprócz tego wyróżnia się on mniejszą awaryjnością oraz zwiększoną efektywnością energetyczną. Bezpośrednie przeniesienie napędu na łańcuch pozwala ograniczyć straty energii i osiągnąć wydajność zbliżoną do maszyn spalinowych z segmentu kompaktowego. Włącznik spustowy umożliwia kontrolę prędkości łańcucha, która wynosi maksymalnie do 24 m/s. Funkcja zwiększenia momentu obrotowego pozwala czasowo wyłączyć ogranicznik w celu cięcia grubych gałęzi. Oprócz ergonomicznej konstrukcji dużym ułatwieniem jest funkcja łatwego rozruchu. Sprzęt dostarczany jest bez walizki i akumulatorów.

Pilarka łańcuchowa DUC254Z
Pilarka łańcuchowa DUC254Z 2
Pilarka łańcuchowa DUC254Z 3
2018-10-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket