REMINGTON

Przychodzi facet do fryzjera… czyli o zwyczajach mężczyzn w zakresie strzyżenia słów kilka.

Przychodzi facet do fryzjera…

Instytut badawczy ReScope przeprowadził badania dotyczące Zwyczajów i preferencji w zakresie strzyżenia włosów, trymowania brody i pielęgnacji ciała. Ponad tysiąc przebadanych konsumentów, kilkadziesiąt ciekawych wniosków i spostrzeżeń, wiedza na temat tego, jak chcą i lubią wyglądać polscy panowie jeśli chodzi o zarost i fryzurę. A i to tylko ułamek tego, czego udało się dowiedzieć dzięki inicjatywie firmy Remington, która zleciła badania. 

Polski facet lubi zarost

Jak wynika z badań przeprowadzony przez Instytut badawczy ReScope na temat Zwyczajów i preferencji w zakresie strzyżenia brody i pielęgnacji ciała 60% panów w Polsce nosi kilkudniowy zarost lub brodę. Wynika to przede wszystkim z pobudek wizualnych i estetycznych, gdyż panowie w 63% większości przyznają, że po prostu podoba im się to, co widzą w lustrze. Zwolennicy krótszego zarostu w zwracają uwagę na powody pragmatyczne jak brak czasu i niechęć do samodzielnego, systematycznego golenia się (57% badanych).  Brody noszą najczęściej młodsi przedstawiciele grupy badanej, którą wypełnili panowie w wieku od 18. do 64. roku życia. Wybierają najczęściej kształt będący kombinacją brody pełnej i okalającej. Jej pielęgnacja ogranicza się do jej strzyżenia i przycinania. 54,6% panów w celu pielęgnacji i formowania brody nie korzysta z usług fryzjera lub barbera. Najczęściej wymienianym urządzeniem do jej przycinania stanowi maszynka do golenia, szczególnie wśród noszących zarost lub golących się na gładko, czyli tych, których zapuszczanie brody irytuje i nie znoszą drapania, czy swędzenia skóry. 
 

Polski facet lubi zarost

Do fryzjera z przyjemnością

Jak wynika z badań panowie podobnie jak panie cenią sobie usługi fryzjerskie. Ponad połowa ankietowanych przyznała z dumą, że nigdy nie strzygła się we własnym zakresie lub zdarza im się to okazjonalnie. Głównym powodem częstszego korzystania z usług fryzjera jest przekonanie, że salony fryzjerskie posiadają lepszej jakości, bardziej profesjonalny sprzęt strzyżenia włosów, a i umiejętności stylisty są tu znaczące, bo panowie lubią się sobie podobać. „Badanie, które zleciliśmy do przeprowadzenia pokazuje, że wiedza na temat dostępnych na rynku sprzętów do strzyżenia i stylizacji włosów wciąż jest niewystarczająca. Ta informacja pozwala nam się skupić na edukacji konsumentów i zwróceniu uwagi na najnowsze rozwiązania technologiczne, jeśli chodzi o sprzęty do strzyżenia, trymowania i golenia przeznaczone do użytku domowego” – mówi Katarzyna Krauze, brand manager marki Remington. „Linia maszynek do włosów Pro Power i trymer do brody TouchTech pozwala na osiągnięcie spektakularnego efektu jeśli chodzi o stylizację zarostu bez konieczności wychodzenia z domu”- dodaje. 

To ważne z punktu widzenia tych, którzy strzygą włosy maszynką w domu (47% badanych), gdyż wydaje im się to łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem, niż umówienie wizyty u fryzjera. Grupa ta najczęściej nosi włosy o długości nieprzekraczającej 6 milimetrów.
 

Do fryzjera z przyjemnością

Najlepiej, gdy ciało jest gładkie

I to nie wymysł pań. Okazuje się, że 55% mężczyzn przyznała, że trymuje lub goli włosy na ciele, w szczególności pod pachami i w miejscach intymnych. Większość z panów nigdy nie korzystała z urządzeń typu IPL do trwałego usuwania owłosienia, a wynika to głównie z przekonania, że sama depilacja wydaje im się mało męska. Tylko nieliczni ankietowani przyznali, że stosują urządzenie IPL, którym pozbywają się włosów pod pachami, w miejscach intymnych i na klatce piersiowej. „Panowie zdecydowanie unikają depilacji w postaci lasera, czy wosku. Jeśli chodzi o pozbywanie się zbędnego owłosienia wolą być definiowani w kategoriach ‘ogolony’ lub ‘wytrymowany’ z uwagi na sprzęt, którego używają” – komentuje Katarzyna Krauze. „Niewątpliwie zbliża się sezon, w którym popyt na wiedzę i same urządzenia do golenia, strzyżenia i trymowania wzrośnie” – dodaje Krauze.

Zgadza się, bo wiosna powoli daje się we znaki. Zaczniemy coraz częściej i z większą przyjemnością wychodzić z domów, spotykać się z ludźmi, a i niebawem prezentować ciała na polskich i światowych plażach.  Poniżej kilka propozycji dla tych, którzy jeszcze nie wybrali ku temu odpowiedniego sprzętu.

Najlepiej, gdy ciało jest gładkie

Maszynka do włosów Remington PRO POWER TITANIUM ULTRA HC7170

Niezależnie od tego, czy jest to sobotnia noc, czy poniedziałkowy poranek dzięki Pro Power Titanium Ultra zachowasz swój styl przez całą dobę.  Wyposażony jest w zaawansowaną geometrię ostrza, zaprojektowaną w celu zmaksymalizowania wydajności cięcia w celu idealnego przycinania włosów.

Tytanowe ostrza i innowacyjne regulowane grzebienie SlideSelect z automatyczną blokadą pozwalają precyzyjnie stylizować wygląd fryzury bez względu na ich obecny stan.

Nigdy nie będziesz musiał się martwić, że zostaniesz odcięty w połowie sesji stylizacji, ponieważ Titanium Ultra działa bezprzewodowo przez 90 minut, dzięki niezawodnemu systemowi zasilania litu z cyfrowym wyświetlaczem pokazującym ilość pozostałego czasu pracy. Alternatywnie, strzyżarka może być używana przewodowo, a dzięki funkcji turbo doładowania zapewnia dodatkową moc, gdy jej potrzebujesz.

W celu zwiększenia prędkości maszynka posiada zaledwie 4-godzinny czas ładowania i funkcję szybkiego ładowania, a także odłączany przewód, co ułatwia przechowywanie i transportowanie trymera w razie potrzeby. Co więcej, jest całkowicie zmywalny i wyposażony w olej i szczotkę do czyszczenia, aby utrzymać ostrza w doskonałym stanie.

Trymer do brody Remington TOUCH TECH MB4700

Zgodnie z aktualnymi trendami technologicznymi, TouchTech obsługiwany jest przez cyfrowy ekran z dotykowym sterowaniem. Technologia GroomMotion podświetla ekran i automatycznie przesuwa grzebienie na miejsce dla ostatnio używanego ustawienia, dzięki czemu można szybko i łatwo utrzymać brodę lub zarost zgodnie ze swoimi preferencjami. 

TouchTech może być używany bezprzewodowo przez maksymalnie 50 minut a w razie rozładowania można go łatwo naładować za pomocą kabla USB. Trymer intuicyjnie dostosowuje prędkość ostrza do przycinania upartych obszarów zarostu. Funkcja pamięci inteligentnej zapamiętuje ostatnio używane ustawienia długości z dokładnością do 0,1 mm. Dzięki 175 różnym ustawieniom długości użytkownicy będą mogli ustawić i osiągnąć pożądany styl za pomocą prostego dotknięcia ekranu cyfrowego. 

TouchTech oferuje nowoczesne, ale subtelne wzornictwo. Will Roberts, szef działu rozwoju produktów w Remington w Europie powiedział: "Urządzenia sterujące dotykiem integrują się z codziennym życiem, dlatego naturalną rzeczą było udoskonalenie naszej poprzedniej technologii kontroli dotykowej. Najnowszy model wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię pielęgnacji, aby użytkownicy mogli osiągnąć pożądany efekt za prostym dotknięciem palców ".

Źródło: informacja prasowa

2018-09-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket