LEDVANCE

Szynowe i liniowe oświetlenie LED

Szynowe i liniowe

Znakomite parametry, nowoczesne wzornictwo, solidne materiały, mniejsza energochłonność – tak w skrócie można scharakteryzować najnowsze oprawy LED, które wprowadza właśnie do sprzedaży marka Ledvance.

Na szczególną uwagę zasługują szynowe i liniowe rozwiązania LED. Tracklight Spot to rodzina kompaktowych reflektorów punktowych LED do powszechnie stosowanych montażowych szyn trójfazowych. Opracowano trzy różne rozmiary opraw, w których mieszczą się reflektory o mocy 25, 35 lub 55 W. W obudowie oprawy umieszczono urządzenie sterujące. Odbłyśnik oprawy można regulować w zakresie 15, 24 oraz 38°. Ponadto aluminiowe odbłyśniki z czarnym pierścieniem zapewniają wysoki stopień redukcji olśnienia (UGR < 16), a wskaźnik oddawania barw to Ra > 90. Dzięki połączeniu bagnetowemu i prostej przyssawce reflektory można łatwo wymienić. Oprawy dostępne są z obudową w kolorze matowej bieli, matowej czerni lub szarego betonu.

W kolejnych oprawach Linear IndiviLED dobra jakość emitowanego światła wynika ze specjalnego układu optycznego, składającego się z małych „kwadratów świetlnych”. Fakt, że każda pojedyncza dioda ma swoją własną soczewkę i odbłyśnik, oznacza bardzo dobre, wolne od olśnienia oświetlenie o wskaźniku UGR < 19, a także optymalny rozsył światła. Duża liczba elementów optycznych nadaje oprawom atrakcyjny wygląd. IndiviLED to wąskie oprawy o długości 1,2 m i 1,5 m do montażu powierzchniowego lub zwieszanego, które można stosować niemal wszędzie, a co ważne, można je również łączyć, aby stworzyć jednolitą instalację oświetleniową. Oprawy mogą być również dostępne w wersjach z czujnikami światła dziennego lub obecności, z interfejsem DALI lub funkcją oświetlenia awaryjnego. Ostatnia z nowości, oprawa Linear Ultra Output o strumieniu świetlnym do 8000 lm i skuteczności świetlnej nawet do 130 lm/W, dostępna w wersjach o dwóch temperaturach barwowych – 3000 K i 4000 K, jest zamiennikiem konwencjonalnych opraw typu T8. W zależności od potrzeb do dyspozycji są modele o wymiarach 1,2 m oraz 1,5 m. Specjalny zasilacz elektroniczny niweluje tętnienie światła. Bardzo trwała konstrukcja (IK08) pozwala na zastosowanie oprawy w wielu wymagających miejscach, m.in. sklepach wielkopowierzchniowych, korytarzach. Wszystkie wyżej wymienione oprawy objęte są 5-letnią gwarancją.

Szynowe i liniowe
2018-09-17
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket