FRANKE

Nowa fabryka na Słowacji

Firma Franke otworzyła nową fabrykę w słowackim Strečnie. Będą w niej produkowane m.in. kolorowe zlewozmywaki z materiałów takich jak Fragranite i Tectonite.

Nowy kompleks przemysłowy jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie. Został opracowany z myślą o najnowszych trendach i zgodnie z ideą szeroko pojętego Przemysłu 4.0. Nową lokację firmy Franke tworzą trzy budynki. Oprócz głównego o powierzchni 18 tys. m2 na terenie fabryki znajdują się dwa osobne budynki do przechowywania chemicznych komponentów. Nowa fabryka przyczyni się do wzrostu wydajności procesu produkcji i powiększenia oferty zlewozmywaków firmy Franke. Umożliwi ponadto poprawę jakości dystrybucji i logistyki, co z pewnością odczują również klienci tego szwajcarskiego producenta, ponieważ zmniejszy się czas reakcji firmy na potrzeby konsumentów.

Całkowite koszty inwestycji wyniosły ponad 42 mln franków szwajcarskich. W Strečnie Franke zatrudnia łącznie 300 osób. Produkcja rozpoczęła tam pod koniec czerwca 2018 r. Przy fabryce znajduje się również centrum kompetencyjne.

Nowa fabryka na Słowacji
2018-09-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket