KAERCHER

Wyczyścił pomniki na cmentarzu Green Wood

Wyczyścił pomniki na cmentarzu Green Wood

Kärcher zatroszczył się o pomniki na jednej z najsłynniejszych nowojorskich nekropolii. Cmentarz Green Wood, znajdujący się na nowojorskim Brooklynie, to jedno z najstarszych oraz uznane za jedno z najpiękniejszych tego typu miejsc w całych Stanach Zjednoczonych.

Firma Kärcher zajęła się profesjonalnym oczyszczeniem trzech mauzoleów znajdujących się na cmentarzu Green Wood. Były one w bardzo złym stanie, ponieważ przez długi czas na marmur, z którego są wykonane, oddziaływały czynniki atmosferyczne. Skala zniszczeń była tak duża, że zagrażała trwałości pomników.

– Jestem pod wrażeniem tego, że firma Kärcher podjęła się takiego wyzwania, jakim było oczyszczenie bardzo delikatnych i już częściowo uszkodzonych przez upływ czasu powierzchni. Firma pomogła nam przygotować jedne z najcenniejszych i najpopularniejszych z naszych zabytków, jakimi są mauzolea rodzin: Canda, Niblo i Millerów do renowacji – skomentowała Neela Wickremesinghe, kierownik ds. konserwacji i restauracji w Green Wood.

Do wykonania prac czyszczących użyto urządzenia wysokociśnieniowego z podgrzewaniem wody HDS 5.0/30. Dzięki niezwykłej skuteczności technikik czyszczenia Kärchera mchy, algi i porosty bardzo szybko zniknęły z czyszczonych powierzchni, a cały proces nie uszkodził struktury obiektów.

Czyszczenie przez firmę Kärcher trzech mauzoleów miało także na celu edukację pracowników cmentarza, aby mogli w przyszłości sami w prawidłowy sposób przygotowywać zabytkowe pomniki do prac renowacyjnych. Firma Kärcher przekazała także władzom Green Wood na własność urządzenie wysokociśnieniowe.

2018-09-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket