CREATIVE

Głośnik do zadań specjalnych

Głośnik do zadań specjalnych

Głośniki bezprzewodowe mimo swoich kompaktowych rozmiarów mogą być funkcjonalnymi urządzeniami. Doskonałym przykładem uniwersalnego głośnika bezprzewodowego jest model Omni marki Creative. Urządzenie może odtwarzać dźwięk zarówno przewodowo – za pośrednictwem modułów Bluetooth (w wersji 4.2) lub Wi-Fi, jak i przewodowo – z wykorzystaniem wejścia liniowego jack 3,5 mm. Głośnik ma ponadto wbudowany czytnik kart pamięci microSD, co pozwala na odtwarzanie plików MP3, WMA, WAV i FLAC z tych nośników danych (o pojemności do 32 GB).

Wykorzystując połączenie Wi-Fi i kilka głośników Omni, można stworzyć domowy bezprzewodowy system multiroom umożliwiający odtwarzanie w każdym z nagłośnionych pomieszczeń tego samego utworu w tym samym czasie. Możliwe jest również tworzenie grup głośników. Za pomocą połączenia bezprzewodowego parę głośników Omni można skonfigurować też tak, by jeden z nich odtwarzał dźwięk lewego, a drugi prawego kanału audio.

Konfigurację domowego systemu multiroom i sterowanie głośnikami umożliwia aplikacja mobilna Sound Blaster InterConnect dostępna dla urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS. Pozwala ona na dostęp do popularnych serwisów streamingowych, m.in. Spotify, Tidal czy iHeartRadio. Dobrej jakości brzmienie zapewniają dwa szerokopasmowe przetworniki elektroakustyczne o średnicy 1,5 cala oraz dwie membrany pasywne (odpowiadające za poprawę przetwarzania niskich częstotliwości pasma akustycznego). Pasmo przenoszenia modelu Omni mieści się w zakresie od 80 Hz do 20 kHz.

Umieszczając głośnik w pozycji wertykalnej, możemy odtwarzać dźwięk dookólnie. Z kolei pozycja horyzontalna umożliwia odtwarzanie dźwięku stereofonicznie (z uwagi na odpowiednio rozstawione przetworniki elektroakustyczne urządzenia).

Głośnik charakteryzuje się klasą odporności IPX4, co oznacza, że jest odporny na zachlapanie. Dzięki temu możemy go bez obaw ustawić np. w pobliżu basenu. Wbudowana bateria litowo- jonowa umożliwia do 8 godzin odtwarzania muzyki.

2018-07-23
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket