PROFIT PLUS

Intensywny rozwój marek własnych

Intensywny rozwój marek własnych

Krzysztof Kusz – prezes zarządu Profit Plus sp. z o.o., dystrybutor marek VORDON, Medivon i Beautifly. W 2010 r. założył firmę Profit Plus sp z o.o., której jest prezesem. Twórca takich marek jak VORDON, Medivon, Beautifly, oferujących zarówno elektronikę użytkową, jak i sprzęt do ochrony zdrowia i pielęgnacji urody. Oprócz działalności związanej z Profit Plus sp. z o.o. interesuje się również rynkiem startupów i nowych technologii.

Redakcja: Profit Plus jest dystrybutorem takich marek jak Medivon, VORDON i Beautifly. Czy może Pan przybliżyć historię firmy?

Krzysztof Kusz: Wszystko zaczęło się w 2008 r. kiedy pierwszy r az p ojechałem na t argi do Hong K ongu. Od dłuższego czasu myślałem o imporcie elektroniki z Chin, j ednak miałem t ylko k ilka t ys. d olarów w kieszeni i wielkie marzenia, żeby zacząć tworzyć produkty p od w łasną marką. Te marzenia wynikały z faktu, ż e j uż w tedy m iałem k ilkuletnie doświadczenie w bezpośredniej spr zedaży produk tów elek tronic znych. Miałem rozeznanie jak wygląda ofer ta r ynkowa, i że nie do końca jest dopasowana do oc zek iwań konsumentów. Wiedziałem dok ładnie, co mogę ulep - szyć w produktach, by sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Dwa lata później, 4 stycznia 2010 r., moje marzenie się urzeczywistniło. Pierwsze dostawy nawigacji samochodowych pod marką VORDON zostały wysłane do klientów. W 2013 r. w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty domowego health care, powstała marka Medivon. Początkowo były to głównie urządzenia medyczne przeznaczone do masażu oraz maty masujące. W tym momencie marka ma w swojej ofercie specjalistyczne, certyfikowane sprzęty medyczne jak np. aparaty słuchowe, ciśnieniomierze oraz szeroki asortyment urządzeń do masażu. W ubiegłym roku do grona naszych marek, dołączyła Beautifly. W jej portfolio produktowym znajdziemy urządzenia kosmetyczne, przeznaczone do domowej pielęgnacji. Jest to wspaniała alternatywa dla kobiet, które nie mają czasu korzystać z usług w salonach kosmetycznych lub po prostu chciałaby same dbać o swoją urodę w domowym zaciszu.

Główną marką Profit Plus sp. z o.o. jest VORDON. Skąd pomysł na utworzenie marki własnej i jaki asortyment ona oferuje?

Marka VORDON to szeroko rozumiana elektronika użytkowa. Wiodącą pozycję stanowią kategorie od których rozpoczął się rozwój marki, czyli nawigacje i radia samochodowe. Jednak dziś VORDON w swoim portfolio produktowym posiada takie kategorie jak głośniki bluetooth, soundbary, elektronarzędzia, wideorejestratory, tuby basowe, stacje pogodowe i jeszcze kilka innych pozycji.

2018-02-28
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket