SHARP

Dobrana para – kuchenka parowa z funkcją mikrofal

Dobrana para

Gotowanie na parze gwarantuje nie tylko zdrowsze potrawy, ale bardziej wyrazisty kolor, smak i aromat przygotowywanych posiłków. Na rynku można znaleźć zaledwie kilka egzemplarzy o innowacyjnej konstrukcji łączącej cechy urządzenia do gotowania na parze, grilla i kuchenki mikrofalowej.

Jednym z nich jest wolnostojący model AX-1100 marki Sharp. Jest to innowacyjne rozwiązanie, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnego parowara, zwłaszcza jeśli cenimy urządzenia wielofunkcyjne. Wyposażono go w automatyczne ustawienia, które ułatwiają zaprogramowanie pracy urządzenia i dzięki czemu oszczędzają nasz czas. Wszechstronne urządzenie łączy funkcje parowe, mikrofalowe, a także grilla. Kuchenka pozwala więc m.in. na całkowite przyrządzenie dania dzięki czystej parze (w trybie Pure Steam 100 proc.). Oprócz 15 programów gotowania na parze i 3 ustawień rozmrażania parą model Steamwave marki Sharp ma dodatkowe programy automatyczne do rozmrażania i grillowania rozmaitych produktów. Urządzenie ma wbudowany pojemnik na wodę (jego pojemność to 430 ml), który należy często uzupełniać. Wszelkie opcje dodatkowe należy wybrać z dotykowego panelu sterowania z wyświetlaczem LCD. Ponadto model wyposażono w generator pary o mocy 910 W, regulację mikrofal do 900 W, a także grilla (oczywiście kwarcowego) o mocy 1100 W. Pojemność urządzenia 27 l pozwala na przygotowanie potraw na dwóch poziomach kuchenki. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej ze srebrnymi uchwytami drzwiczek i czerwonej z czerwonymi uchwytami.

Innym przykładem, tym razem do zabudowy, jest model DGM marki Miele. Wielofunkcyjność urządzenia pozwala na swobodę i komfort w gotowaniu, podobnie do poprzednika wykorzystując zarówno funkcję gotowania na parze, jak i z mikrofalami. Jedną z unikatowych funkcji urządzenia jest zastosowanie opcji MultiSteam, czyli systemu wytwarzania pary z 8 wlotami do komory gotowania. Para wytwarza się niezwykle szybko i jest równomiernie rozprowadzana, co gwarantuje idealne kulinarne rezultaty. Oprócz rozwiązań parowych urządzenie pozwala wykorzystać od 800 do 1000 W mocy mikrofal. Inteligentne połączenie dwóch urządzeń w jedno zdecydowanie czyni gotowanie łatwiejszym. Z jednej strony klient może gotować zdrowe potrawy, z drugiej zaś podgrzewać czy rozmrażać je.

Dobrana para – kuchenka parowa z funkcją mikrofal 2
Dobrana para – kuchenka parowa z funkcją mikrofal 3
2018-01-19
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket