SONY

Pierwsza kamera 8K

Pierwsza kamera

Firma Sony przedstawiła na targach IBC 2017 swoją pierwszą kamerę systemową 8K.

Firma Sony zaprezentowała swoją pierwszą kamerę systemową 8K: model UHC-8300 z trzema przetwornikami formatu 1,25 cala i o rozdzielczości 8K. Pierwszy na świecie publiczny pokaz kamery odbył się na stanowisku Sony na targach IBC 2017.

– Firma Sony nieprzerwanie znajduje nowe sposoby, by umożliwić tworzenie niezwykłych opowieści i pomóc swoim klientom w zaspokojeniu popytu na nadzwyczajnej jakości obraz 4K – mówi Richard Scott, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. – Ujawnienie techniki przetwornika 8K oznacza pojawienie się nowych możliwości rejestracji obrazu na potrzeby produkcji 4K i stanowi znaczący postęp w technice przetwarzania obrazu, który już dziś zapewni firmom z sektora mediów większą elastyczność filmowania na potrzeby dzisiejszych produkcji.

Kamera systemowa UHC-8300 znajdzie zastosowanie nie tylko w produkcjach 8K, lecz także 4K. Umożliwia równoczesną reprodukcję sygnałów wyjściowych w rozdzielczości 8K, 4K i HD oraz wykorzystanie w każdym z tych sygnałów innej przestrzeni barw i funkcji OETF.

2017-10-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket