Przydatne akcesoria do dmuchaw

Przydatne akcesoria

Aby praca była jak najbardziej komfortowa, musimy również zwrócić uwagę na szelki (uprząż) dmuchawy.

Te wykonane ze słabego materiału mogą się szybko przerwać. Trzeba szukać takich, które wizualnie nie będą przypominać klasycznych pasów samochodowych, ale raczej takich wyścielanych dodatkowo materiałem lub przypominających uprzęże wspinaczkowe, ponieważ będą one zdecydowanie wygodniejsze. To samo dotyczy uchwytów – wybieramy te o ergonomicznym kształcie, powlekane dodatkowo antypoślizgową gumą, która umożliwi pewny i wygodny chwyt urządzenia.

Jeżeli dmuchawa ma służyć do prac na większych powierzchniach, takich jak parki, parkingi, stadiony albo inne komercyjne lokalizacje, inaczej mówiąc: jeżeli poszukujemy sprzętu, którego będziemy używać w pracy zarobkowej, najlepiej zaopatrzyć się w tzw. dmuchawę plecakową. To najsilniejsze dostępne na rynku urządzenia tego typu. Świetnie radzą są sobie na każdym terenie i są najtańsze w eksploatacji. Profesjonalny sprzęt to na pewno duży wydatek, ale również pewność, że nic nas nie zaskoczy, a każde nowe zlecenie porządkowe będzie łatwe do wykonania.

Jeśli dmuchawa ma funkcję zasysania warto wybierać urządzenia z optymalnym rozmiarem worka, takim, który będziemy mogli bez problemu przenieść, nawet jeżeli zostanie całkowicie zapełniony. Na rynku są dostępne urządzenia z workami opróżnianymi tradycyjnie „od góry”, jednak zdarzają się również ciekawe rozwiązania z zamkami błyskawicznymi, które ułatwiają oczyszczenie worka.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, ile miejsca będzie zajmował nowy sprzęt. Dobrze, żeby dysza była demontowana, dzięki temu będzie można schować dmuchawę na półce w garażu lub powiesić ją na specjalnym uchwycie na ścianie, jeżeli wyposażona jest zawieszenie w obudowie przystosowane do przechowywania w pozycji wiszącej.

2017-10-11
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket