Mobilne klimatyzatory

Klimatyzatory mobilne mają jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną w jednej obudowie (monoblok), a kółka umożliwiają ich swobodne przemieszczanie.

Jest to bardzo przydatne urządzenie, gdy biuro jest czasowe, często lokalizowane w terenie. Uzyskanie komfortu klimatycznego w domu, biurze lub sklepie możliwe jest bez konieczności stosowania drogiego klimatyzatora stacjonarnego. Warunkiem jest dostępność zasilania sieciowego 230 V i okna lub drzwi, przez które będzie odprowadzane gorące powietrze przez rurę z klimatyzatora. Ważne jest, aby uszczelnić okno tak, aby gorące powietrze nie mogło dostawać się do pomieszczenia. Ciągłe odprowadzanie ciepłego powietrza prowadzi do powstania lekkiego podciśnienia, wyrównywanego w wyniku zasysania powietrza z pomieszczeń sąsiadujących. Efekt ten jest korzystny ze względu na ciągły dopływ powietrza do pomieszczenia z zewnątrz. Wadą tego zjawiska są straty energii dochodzące do 20 proc. Można stosować monobloki z dwoma kanałami powietrznymi. Podobnie jak w wypadku urządzeń z jednym kanałem powietrznym gorące powietrze jest usuwane na zewnątrz za pomocą kanału wylotowego. Różnica polega na zasilaniu urządzenia w świeże powietrze dostarczane za pomocą drugiego kanału.

W porównaniu z urządzeniami jednokanałowymi uzyskuje się w ten sposób neutralną ciśnieniowo pracę w trybie cyrkulacji bez pobierania z zewnątrz ciepłego powietrza. Nieco zwiększone nakłady na czynności instalacyjne pozwalają na znaczne zwiększenie wydajności urządzenia.

Zakres mocy chłodniczej tych urządzeń rozciąga się od 2 kW do 8,2 kW przy przepływie powietrza do 1600 m³/h.

Mobilne klimatyzatory
2017-07-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket