SAMSUNG

Klimatyzator Wind-Free AR9500M

Klimatyzator Wind-Free

Nowy klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free AR9500M stanowi kolejny ważny krok w rozwoju oferty rozwiązań klimatyzacyjnych dostępnych na europejskim rynku.

Wind-Free Cooling to nowatorska i opatentowana technika firmy Samsung, która pozwala utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach bez dyskomfortu powodowanego bezpośrednim nadmuchem zimnego powietrza, przy zachowaniu niskich kosztów zużycia energii elektrycznej.

Powietrze rozpraszane jest przez 21 tys. mikrootworów w obudowie. W trybie Wind Free prędkość powietrza nie przekracza 0,15 m/s. Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) definiuje „wolno płynący strumień powietrza” jako strumień powietrza o prędkości poniżej właśnie 0,15 m/s, dzięki czemu eliminuje się uczucie przeciągu. W okresie letnim klimatyzator AR9500M umożliwia szybkie obniżenie temperatury w trybie Fast Cooling (szybkiego chłodzenia), a po osiągnięciu właściwej temperatury automatycznie przełącza się w tryb chłodzenia Wind-Free Cooling. Przeprowadzone testy wykazały, iż dwustopniowy system chłodzenia pomieszczeń pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o 72 proc. Sprawdzono w porównaniu z modelem AR07M5170HA na podstawie całkowitego zużycia energii w trybach Fast Cooling i Wind-Free. Tryb chłodzenia Wind-Free zużywa o 55 proc. mniej energii niż normalny tryb chłodzenia.

Dzięki użyciu nowej 8-biegunowej sprężarki opracowanej przez Samsunga, wykorzystującej system POWERboost, silnik klimatyzatora AR9500M narażony jest na mniejsze wahania momentu obrotowego, co także ogranicza zużycie energii i skraca czas potrzebny do uzyskania maksymalnej prędkości obrotowej przez kompresor.

Unikalny trójkątny kształt AR9500M zwiększa szerokość wlotu, dzięki czemu do jednostki wewnętrznej może dostać się więcej powietrza. Optymalna szerokość i kąt wylotu, dodatkowe lamele w kształcie litery V oraz wentylator o zwiększonej średnicy – o 22 proc. większy niż w poprzednich modelach – przyczyniają się do szybszego chłodzenia i dystrybucji powietrza oraz zwiększają i rozszerzają zasięg strugi powietrza. Dzięki takiej budowie schłodzone powietrze dociera do każdego miejsca w pomieszczeniu.

AR9500M współpracuje również z siecią Wi-Fi, dzięki czemu można sterować nim z dowolnej lokalizacji przy pomocy aplikacji Smart Home firmy Samsung.

Klimatyzator Wind-Free
2017-05-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket