Co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim, jaka jest nośność wagi, czyli maksymalna masa obciążenia, która może wynosić nawet 200 kg przy dokładności do 100 g, oraz jaki jest materiał wykonania.

Ten ostatni ma wpływ nie tylko na trwałość urządzenia, ale także na wygląd i higieniczność. Najczęściej stosowanym materiałem jest szkło, które łączone jest np. z elementami ze stali, tworzywa sztucznego lub drewna.

Ważnym elementem każdej wagi jest wyświetlacz LED lub LCD, który musi spełniać jeden warunek: musi być czytelny. Pokazuje on nie tylko wyniki pomiaru wagi ciała, ale także informuje o proporcjach różnych tkanek, zawartości tłuszczu, masie tkanki kostnej czy zawartości wody w organizmie. Co więcej, pokazuje także parametry pracy czy informacje na temat stanu baterii lub przeciążenia. Wyświetlacz jest integralną częścią urządzenia i jest na stałe wbudowane w szalkę wagi. Niektóre modele mają oddzielny wyświetlacz, który można np. powiesić na ścianie lub w trakcie ważenia położyć na szafce. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w wypadku osób otyłych, którym umiejscowienie wyświetlacza w wadze może utrudniać odczytywanie wyników. Ważnym elementem, który nie występuje we wszystkich modelach, są przyciski wprowadzania ustawień. W zależności od urządzenia mogą być one klasyczne (uruchamiające się po wciśnięciu) lub dotykowe. Dzięki nim użytkownik może ustawić język, wybrać jednostkę pomiaru, regulować głośność czy uruchomić funkcję głosową. Część producentów proponuje urządzenia z podświetlanymi przyciskami, które łatwiej jest obsługiwać.

Co warto wiedzieć?

Dobrej jakości waga powinna mieć antypoślizgowe, gumowe nóżki. Dzięki nim, użytkownik może bezpiecznie wejść na nią bez obawy o ryzyko poślizgnięcia.

2017-04-20
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket