Sauny do twarzy (ale i do ciała) wpływają pozytywnie na napięcie i nawilżenie skóry, co ma bardzo duży wpływ na jej wygląd.
Na rynku są dostępne zarówno tradycyjne sauny, które można zamontować we własnym domu, jak też szereg urządzeń drobnych do różnych partii ciała. Składają się one z bazy oraz specjalnych nakładek, dzięki którym para nie rozchodzi się w otoczeniu, tylko uderza bezpośrednio na twarz. Są także dodatkowe nakładki z otworem, który koncentruje wydobywającą się parę w rejonie nozdrzy. Należy wspomnieć, że para wytwarzana przez takie minisauny jest inna niż para, z którą mamy do czynienia np. podczas gotowania wody. Jej kropelki są znacznie mniejsze, dzięki czemu łatwiej wnika ona w głąb skóry. W wielu saunach znajduje się specjalny zbiorniczek na olejki eteryczne, umożliwiający przeprowadzenie seansu aromaterapii. Każde urządzenie wyposażone jest w zbiornik na wodę o pojemności kilkuset mililitrów. Wytwarzanie pary często jest regulowane w zakresie 1–2 stopni. Ponadto zaawansowane modele wyposażone są w funkcję rozpraszania najonizowanej pary.
Sauny do twarzy to niewielkie urządzenia, które wytwarzają parę wodną, która nakierowana jest bezpośrednio na twarz. Kropelki pary są znacznie mniejsze niż podczas tradycyjnego gotowania wody, przez co para wnika w głąb skóry, nawilża ją i rozszerza pory, które w następnym zabiegu można oczyścić lub zamknąć. Po tzw. „parówce” krem lub żel nawilżający zdecydowanie szybciej się wchłaniają. W wielu saunach znajduje się specjalny zbiorniczek na olejki eteryczne, umożliwiający przeprowadzenie seansu aromaterapii, dla rozróżnienia mięśni twarzy, skóry i samego relaksu.
© 2024 InfoMarket