YAMAHA

Amplitunery z serii RX-V83

Amplitunery z serii RX-V83

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutują amplitunery kina domowego z nowej serii Yamaha RX-V83. Najnowszą gamę produktów tworzą cztery modele: RX-V383, MusicCast RX-V483, MusicCast RX-V583 i flagowy model MusicCast RX-V683.

Nowością przygotowaną przez projektantów Yamahy jest wyposażenie każdego amplitunera w obsługę HDR Video Dolby Vision, tryb Direct oraz funkcję skalowania wideo do rozdzielczości 4K. Do zalet bardziej zaawansowanych modeli, oprócz obsługi systemu MusicCast, należą także obsługa funkcji Triggered Auto Playback i HDMI z eARC. Flagowy MusicCast RX-V683 jako jedyny wyposażony został w system YPAO R.S.C. oraz wejście Phono.

Yamaha sukcesywnie rozwija serię swoich amplitunerów AV. Tegoroczne nowości z najnowszej serii RX-V83 zapewniają użytkownikom jeszcze większy komfort użytkowania, łatwiejszy dostęp do użytecznych funkcji, a przede wszystkim gwarantują jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Cała seria składa się z czterech urządzeń: 5.1-kanałowych RX-V383 i MusicCast RX-V483 oraz 7.2-kanałowych MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Wszystkie stanowią rozwinięcie już i tak zaawansowanej serii RX-V81, ale wykorzystując nowe udogodnienia, pozwalają stworzyć jeszcze doskonalsze centrum multimedialnej rozrywki. Swoją niesamowitą funkcjonalność modele RX-V483, RX-V583 i RX-V683 zawdzięczają również kompatybilności z rewolucyjnym systemem MusicCast, umożliwiającym stworzenie zaawansowanego nagłośnienia multiroom.

Jeszcze lepsza jakość obrazu

Jednym z najważniejszych kryteriów, pozwalających ocenić możliwości amplitunera kina domowego, jest jakość obrazu. Pod tym względem modele z serii RX-V83 są klasą samą dla siebie. W każdym z modeli znajdziemy m.in. funkcję skalowania do rozdzielczości 4K wideo przesyłanego poprzez złącze HDMI. Rozwiązanie to eliminuje konieczność wymiany kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, aby móc cieszyć się spektakularnymi efektami wideo na ekranie najnowszych telewizorów. Korzyści przynosi również kompatybilność ze standardem Dolby Vision. Dzięki niej najnowsze amplitunery AV Yamahy gwarantują maksymalną szczegółowość obrazu w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Ponadto wraz z nową serią RX-V83 w amplitunerach AV Yamahy debiutuje udoskonalony układ ARC (Audio Return Channel). W swojej najnowszej odsłonie – eARC – obsługuje on nawet wielokanałowe sygnały audio, w tym trójwymiarowe formaty przestrzenne, takie jak Dolby Atmos® i DTS: X™. Całość dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.

Piękne brzmienie muzyki i filmów

Pod względem jakości dźwięku amplitunery AV Yamahy uzyskują poziom porównywalny ze wzmacniaczami stereo. Aby zagwarantować najczystsze możliwe brzmienie, wszystkie modele z najnowszej serii wyposażone są w tryb Direct. Dzięki niemu tor sygnałowy zostaje skrócony do absolutnego minimum. Oczywiście użytkownik może dezaktywować ten tryb, aby móc wpływać na charakterystykę odtwarzanego dźwięku. Wymagający miłośnicy muzyki swoją uwagę skierują z pewnością w stronę modelu MusicCast RX-V483 i wyższych. Tak, jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, amplitunery te kompatybilne są z plikami wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC i DSD. Funkcjonalność najnowszych konstrukcji Yamahy zwiększa dostęp do muzycznych serwisów internetowych, np. Tidal i Spotify, oraz radia internetowego. W kręgu zainteresowań fanów spektakularnego brzmienia efektów specjalnych znajdą się z pewnością modele MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Obydwa model wyróżniają się obsługą najnowszych formatów dźwięku kinowego Dolby Atmos® i DTS:X™. Dzięki obsłudze kanałów wysokości przestrzenne brzmienie zyskuje niesamowitą rzeczywistość i otacza słuchaczy nawet z góry.

2017-03-29
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket