MUSAIC

Multiroom z IFTTT

Multiroom z IFTTT

Systemy multiroom, zarówno te przewodowe, jak i bezprzewodowe, wykorzystują do obsługi urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Dzięki temu sterowanie odtwarzaniem muzyki jest nie tylko proste, ale przede wszystkim wygodne.

Przykładem systemu multiroom, który może być obsługiwany za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jest system firmy Musaic. W jej ofercie znajdują się dwa głośniki bezprzewodowe – mniejszy MP5 oraz nieco większy MP10. Model MP5 został wyposażony w dwa wzmacniacze o mocy 18 W każdy. Głośnik MP10 ma dodatkowo wzmacniacz o mocy 30 W dla głośnika niskotonowego. Sygnał audio może zostać przesłany do głośników z wykorzystaniem Wi-Fi, Bluetootha (z obsługą kodeka aptX włącznie) lub przez połączenie kablowe wykorzystujące złącze Ethernet.

Modele MP5 i MP10 pozwalają na odtwarzanie muzyki z internetowych stacji radiowych i serwisów muzycznych, m.in. Spotify. Mogą współpracować z komputerami i dyskami NAS i odtwarzać różnorodne formaty audio, w tym takie jak MP3, AAC oraz bezstratne: WAV, AIFF, FLAC i ALAC. Głośniki obsługują nawet pliki audio zapisane z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz (przez Ethernet). Wykorzystują innowacyjny system korekcji dźwięku – HDSX firmy Konoton.

Firma Musaic ma w ofercie również odtwarzacz sieciowy MPL. Jest on w pełni kompatybilny z „inteligentnymi” głośnikami MP5 i MP10. Model MPL – dla większej kompatybilności z komponentami systemu audio – można podłączyć przez wejście analogowe jack 3,5 mm. Dostępne są również analogowe wyjście audio (2 × RCA) i cyfrowe (koaksjalne S/PDIF oraz optyczne). Na tylnym panelu znajduje się ponadto złącze Ethernet. Model MPL ma też wyjście na dodatkowy nadajnik podczerwieni (złącze IR Out na tylnym panelu). Dzięki temu odtwarzacz sieciowy przez aplikację Musaic może kontrolować podłączony wzmacniacz lub amplituner (np. głośność, włączenie/wyłączenie, sterowanie wyborem źródła dźwięku).

Odtwarzacz sieciowy został wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre. Umożliwia on przetwarzanie plików audio w dużej rozdzielczości (w tym 24-bitowych plików w formacie Studio Master). Urządzenie ma również wbudowany dwuzakresowy moduł Wi-Fi. Obsługuje technikę 100Base-T Ethernet i kanał IFTTT, co umożliwia współpracę systemu multiroom firmy Musaic z wieloma innymi urządzeniami, jakie mogą być wykorzystywane w „inteligentnym” domu. Wykorzystując aplikację Musaic i model MPL, można np. sterować domowym oświetleniem (kompatybilność z Philips Hue i LightwaveRF).

Multiroom z IFTTT
2017-02-16
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket