SONOS

Rozwój systemów bezprzewodowych

Rozwój systemów bezprzewodowych

Producenci sprzętu do bezprzewodowych systemów multiroom ciągle rozwijają funkcjonalność swoich urządzeń. Jedną z funkcji, która pojawiła się w ostatnim czasie, jest możliwość sterowania głosowego dzięki współpracy z asystentem głosowym Alexa firmy Amazon.

Rozwiązanie to wprowadza do swojego systemu multiroom firma Sonos. Dzięki temu nawigacja i odtwarzanie muzyki we własnym domu będą jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Do sterowania głosowego w systemie marki Sonos niezbędne jest wykorzystanie sprzętu kompatybilnego z systemem Alexa (np. Amazon Echo lub Echo Dot). Firmy Sonos i Amazon planują rozpocząć badanie satysfakcji klientów przez betatesty tylko dla zaproszonych użytkowników.

Na tym jednak nie koniec. Sonos zapowiedział integrację swojego systemu multiroom ze Spotify Connect i dodatkowymi funkcjami, które umożliwiają nagłośnienie całego domu bezpośrednio z bogatej w dodatki aplikacji Spotify, w tym kontrolę odtwarzania i obsługę grupowania pomieszczeń. Spotify będzie pierwszym serwisem do streamowania muzyki, który pozwoli użytkownikom Spotify Premium na posiadanie pełnej kontroli nad strumieniowym odtwarzaniem muzyki w całym domu bez potrzeby przełączania na aplikację Sonos. Darmowa aktualizacja systemu ma pojawić się w październiku (jako część betatestów).

Sonos zapowiedział również swoje zaangażowanie w stworzenie możliwości kontroli całej swojej linii produktowej urządzeń przez oprogramowanie swoich partnerów, takich jak Pandora. Ogłoszono także rozpoczęcie współpracy z liderami domowych systemów sterowania, takimi jak Crestron, Lutron, Savant, Control4 iPort i QiviCON Deutsche Telekom. Doprowadziło to do zintegrowania platformy dźwiękowej Sonosa z panelem dotykowym Smart House, kontrolującym m.in. domowe oświetlenie, dzięki czemu użytkownicy przy pomocy tego samego panelu będą mogli sterować również odtwarzaniem muzyki. W systemie fi rmy Sonos możemy wykorzystać różnorodne urządzenia – soundbary, wzmacniacze, przedwzmacniacze i głośniki bezprzewodowe. Można nawet stworzyć prosty bezprzewodowy system kina domowego, który będzie systemem nagłośnieniowym w jednej ze stref systemu multiroom.

2017-02-16
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket