Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe

Posiadanie samej deski do prasowania nie zawsze się sprawdza. Warto wiedzieć, jakie innowacyjne pomoce mogą zaoferować producenci. W wielu wypadkach do desek dodawane są gadżety usprawniające prasowanie. Najczęściej w zestawie z deską możemy odnaleźć rękawnik lub podstawkę na żelazko. Ale to nie wszystkie dodatki, jakie oferują nam producenci.

  • Półki na uprasowane rzeczy – znajdują się w dolnej części stelaża i są bardzo ważnym dodatkiem dla osób, które lubią wygodę. Po pierwsze, dzięki tym półkom zaoszczędzamy czas na odkładaniu uprasowanej odzieży w drugim pokoju, a po drugie, rzeczy nam się nie gniotą i dodatkowo nie musimy każdej rzeczy odkładać osobno.
  • Wieszaki na ubrania – to jeden z najnowszych dodatków. Przydają się szczególnie po wyprasowaniu eleganckich koszul czy marynarek. Wtedy uprasowaną rzecz wieszamy od razu na wieszaku, nie przejmując się, że zostanie ona wygnieciona.
  • Antenka – najpopularniejszy dodatek do desek elektrycznych. Obecnie można go spotkać praktycznie w zestawie z każdą deską. Jest bardzo przydatny, gdy posiadamy długi przewód od żelazka – można go powiesić na antence. Dzięki temu przewód się nie plącze.
  • Podstawka pod żelazko – to dodatek, który można znaleźć przy praktycznie każdej desce do prasowania. Ułatwia pracę użytkownikowi, który nie musi martwić się o to, gdzie odłożyć żelazko. Podstawka jest najczęściej wykonana z metalu, dzięki czemu odłożone żelazko nie przypala się. Dodatkowo podstawka zapewnia stabilność żelazka. Nie musimy martwić się o to, że w każdej chwili może upaść.
  • Uchwyty na wieszaki – bardzo wygodny dodatek, szczególnie gdy prasujemy eleganckie koszule i nie chcemy, by się pogniotły. Uchwyty są mocowane do specjalnych wycięć na wieszaki. Te z kolei przymocowane są do blatu deski.
  • Osłona do prasowania – dodatkowy materiał umieszczany na desce nad klasycznym pokrowcem. Plusem osłony jest to, że samemu możemy wycinać potrzebną część materiału. Zapobiega ona nabłyszczaniu tkanin w trakcie prasowania.
  • Antypoślizgowe elementy na nóżki – umieszczane na nóżkach deski, pomagają utrzymać jej stabilność. Dzięki nim mamy pewność, że deska się nie rusza, a blat trzyma się stabilnie.
  • Końcówka do naciągania ubrań – rzadko spotykany dodatek, jednakże bardzo praktyczny. Pręt przymocowany do blatu przyciska do niego ubranie, co zapobiega przesuwaniu się materiału podczas prasowania. Dzięki temu mamy pewność, że ubranie nie zmieni swojego położenia oraz że się nie pogniecie, a my nie zrobimy dodatkowych.

2017-02-10
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket