Klasyfikacja Maszynek do strzyżenia włosów

Klasyfikacja Maszynek do strzyżenia włosów

Stosowane są przez wielu mężczyzn i spełniają funkcję domowego fryzjera. Służą do skracania włosów na głowie, które można ścinać na kilka długości. Jest to możliwe dzięki temu, że większość modeli ma wymienne końcówki, tzw. grzebienie, które pozwalają na regulację długości strzyżonych włosów. Z kolei strzyżenie bez grzebienia oznacza przycinanie włosów przy samej skórze. Ważną cecha maszynek jest właśnie liczba ustawień długości strzyżenia. Im jest ona większa, tym łatwiej i precyzyjniej można ustawić długość włosów. W najlepszych modelach do wyboru jest nawet 15 różnych ustawień. W większości modeli ustawienia zmienia się przez wysunięcie grzebienia. Niektóre urządzenia mają specjalne pokrętło na rączce maszynki, które precyzyjnie odmierza daną długość. Występują także modele, które zamiast wysuwanego grzebienia mają wymienne nakładki, odpowiednie do długości włosa.

Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń:

  • maszynki tradycyjne – różnią się przede wszystkim liczbą nasadek oraz długości ustawień. Mają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej i często pokryte różnego rodzaju powłokami, np. tytanową lub węglową;
  • maszynki z ruchomą głowicą – to produkty wyjątkowe i innowacyjne, służące do samodzielnego strzyżenia. Ich znakiem rozpoznawczym jest okrągła i ruchoma głowica, pozwalająca dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Obrotowa głowica (180°) pozwala w pełni kontrolować kąt nachylenia maszynki, dzięki czemu można odpowiednio ją ustawić, tak aby z łatwością dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

2017-02-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket