OSRAM

System sterowania oświetleniem Sympl & Sympholight

System sterowania oświetleniem

Firma Osram wprowadziła do oferty nową gamę urządzeń sterujących Sympl oraz dedykowane do nich oprogramowanie Sympholight. Nowy system umożliwia kompleksowe zarządzanie zarówno prostymi, jak i złożonymi instalacjami oświetleniowymi.

Prostota, elastyczność i w pełni zdecentralizowana architektura to główne cechy nowego systemu Sympl & Sympholight, który zapewnia łatwe i intuicyjne projektowanie oświetlenia z zastosowaniem różnorodnych form sterowania oświetleniem łącznie z dynamicznymi scenami. System jest łatwy w obsłudze dla użytkowników i w integracji z automatyką budynkową.

Mimo że w dalszym ciągu nasz dotychczasowy system DALI Professional ma swoich zwolenników, to zarówno Sympholight jak i ZigBee Lightify sprawiają, że przystępujemy do optymalnego w praktyce standardu polegającego na otwartości na współpracę z systemami automatyki w budynkach. Dział Lighting Solutions jest przygotowany do takiej współpracy – powiedział dr inż. Marian Okoń, dyrektor działu Lighting Solutions w firmie Osram

System sterowania oświetleniem

Komunikacja między elementami systemu odbywa się za pośrednictwem sieci Ethernet. Zasilanie urządzeń możliwe jest natomiast poprzez zewnętrzny zasilacz lub Ethernet dzięki funkcji PoE. Sercem układu jest urządzenie Sympl Core S, odpowiedzialne za organizację pracy modułów komunikacyjnych: DMX, e:pix, DALI, Analog Input, RS232/RS485, Relay, e:bus. Oprogramowanie Sympholight zawiera innowacyjne i bardzo intuicyjne narzędzia do projektowania i tworzenia różnorodnych scenariuszy oświetleniowych. Bazowa funkcja dedykowana do oświetlenia ogólnego zapewnia wszystkie korzyści wynikające ze standardu DALI. Możliwe jest też tworzenie specjalnych efektów, mapowanie materiału video na matrycę punktów świetlnych oraz wizualizację tworzonych efektów świetlnych w czasie rzeczywistym.

2017-01-22
7
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket