Już niedługo targi LivingKitchen 2017

Już niedługo targi

Przed nami jedne z największych, międzynarodowych targów mebli kuchennych i wyposażenia kuchni. W dniach 16–22 stycznia 2017 Koelnmesse stanie się centrum wyszukanego wzornictwa oraz miejscem do rozmów biznesowych o zbliżających się trendach w naszych kuchniach. Równolegle do targów LivingKitchen 2017 odbędą się światowe targi wyposażenia wnętrz – imm cologne.

Targi LivingKitchen zyskały renomę na całym świecie jako najważniejszy punkt na mapie spotkań świata meblarskiego i wyposażenia wnętrz z designem. Międzynarodowe „święto” branży meblarskiej, urządzeń kuchennych, armatury, akcesoriów i dodatków zaprezentuje to, co niebawem zobaczymy na rynku. O sile targów, poza kreowaniem mody, stylów czy trendów, świadczą także czołowi wystawcy i duże grono odwiedzających. Pod wszystkimi tymi względami LivingKitchen wiedzie prym.

O targach wie prawie każdy
Wydarzenie odbywa się co dwa lata w Kolonii, w Niemczech na terenie targów Koelnmesse, założonych w 1922 r. z inicjatywy Konrada Adenauera, który wówczas był burmistrzem Kolonii, a następnie stał się kanclerzem Niemiec. Dobre położenie hal, fenomenalne zaplecze techniczne, monumentalne miasto ze słynną katedra czy znakomita baza hotelowa i turystyczna – wszystko to sprawia, że nad Ren zmierzają rokrocznie tysiące wystawców i setki tysięcy odwiedzających. Ważnym punktem na liście Koelnmesse jest m.in. LivingKitchen, które co dwa lata gromadzą miłośników kuchni z całego świata. Podczas ostatniej edycji LivingKitchen 2015 wystawiło się ponad 220 firm, w tym 50 po raz pierwszy. Łącznie w halach Koelnmesse gościło aż 146 000 odwiedzających z ponad 135 krajów. Rozmowy z branżą udowadniają, że każdego roku o targach usłyszało więcej konsumentów, co przekłada się na rozpoznawalność i innowacyjność LivingKitchen. Siłą targów jest z pewnością powierzchnia wystawiennicza 42 000 m2 oraz długa
lista wystawców z całego świata. Nie zabraknie także polskich wystawców, których oferta jest coraz bardziej rozpoznawalna, konkurencyjna i z pewnością innowacyjna na
tle znanych producentów z Włoch czy m.in. Niemiec.

Planowane atrakcjei główne motywy
Wielu wystawców, w tym liderów w produkcji mebli kuchennych, armatury czy sprzętu gospodarstwa domowego, zaprezentuje swoje premierowe, innowacyjne produkty. Wśród trendów, jakie zobaczymy na ekspozycjach producentów, nie zabraknie sprzętów „inteligentnych”, a także tych, które znacząco minimalizują pobór energii elektrycznej lub użytej wody. Oprócz tego przewidziane będą wyjątkowe projekty wzornicze – zwłaszcza jeśli chodzi o armaturę kuchenną, która zmienia się jak w kalejdoskopie.

LivingKitchen to przede wszystkim wyjątkowa okazja do rozmów biznesowych, a także spotkań projektantów, którzy podążając za zmieniającą się nieustannie modą, chcą proponować swoim klientom prawdziwe innowacje wzornicze.

Nie zabraknie również wydarzeń dodatkowych, od wystaw, przyznawania nagród, po wycieczki z przewodnikiem i indywidualne spotkania z osobliwymi postaciami świata designu. Oprócz ekspozycji wystawcy przygotują dla zwiedzających m.in. pokazy kulinarne z „finger foodami” i spotkania z celebrytami, zwłaszcza w dni dla publiczności, tj. 20–22 stycznia (obszar
Cooktainment). Nie zabraknie także koncertów muzycznych.


imm cologne
To z kolei największe na świecie, coroczne targi prezentujące nadchodzące trendy, które kształtują rynek mebli i wyposażenia wnętrz – zarówno od strony indywidualnych projektów, po rozmowy biznesowe. To tutaj przedstawione będą luksusowe meble i dodatki światowych projektantów. Targi imm cologne to także idealna platforma dla projektantów i architektów, którzy doceniają charakterystyczną atmosferę i wysokie standardy prezentowanych modeli. Przedstawiciele branży mogą testować meble i komentować ich funkcjonalność, komfort i zastosowane materiały – taka ocena jest idealnym feedbackiem dla producenta, który jeszcze przed wprowadzeniem mebli na rynek może co nieco ulepszyć produkt.

Dojazd na targi
Centralne położenie Koelnmesse pozwala na dogodny i komfortowy transport zarówno z dworca kolejowego, lotniska, jak i samochodem. Goście bez problemu mogą dotrzeć do centrum wystawowego z wielu miast europejskich, ale nie tylko. Usytuowanie targów blisko autostrady pozwoli szybko poruszać się samochodem. Organizator oferuje nowy, wielopoziomowy parking z około 3260 miejscami parkingowymi w dogodnej lokalizacji w pobliżu mostu Zoobrücke i targów. Jeśli natomiast podróżujemy pociągiem, warto kierować się w stronę Messe/Deutz Köln, która to stacja znajduje się bezpośrednio południowego wejścia do targów. Odwiedzającym Kolonię można zaproponować także przylot
samolotem dzięki lotnisku Cologne-Bonn Airport, które obsługuje loty do największych europejskich miast w dogodnych godzinach, a także lotnisko Düsseldorf, z którego można dojechać do Kolonii bezpośrednio pociągiem. Jeśli chodzi o transport publiczny, najlepiej jest podróżować tramwajem zatrzymującym się na Köln Messe/Deutz: linią 1 (Bensberg – Neumarkt
– Weiden), linią 9 (Sülz – Neumarkt), a także tramwajem zatrzymującym się na Koelnmesse – Deutz-Mülheimer-Straße: linią 3 (Thielenbruch – Neumarkt – Mengenich) oraz linią 4 (Schlebusch – Neumarkt – Bocklemünd). Transfer do/z lotniska Cologne-Bonn Airport możliwy dzięki linii S13, która kursuje co 20 min. Organizator zapewnia także na terenie targów bezpłatne busy targowe (shuttle buses) dla wszystkich odwiedzających.

Jak znaleźć nocleg?
W kwestii zakwaterowania organizator oferuje klientom na stronie www. livingkitchen-cologne.com specjalny formularz z aplikacją. Po wprowadzeniu przewidywanej daty pobytu, aplikacja wyświetla potencjalne miejsca noclegowe i daje możliwość rezerwacji hotelu. W zależności od czasu pobytu, a także lokalizacji ceny wybranych hoteli wahają się od ok. 100 nawet do 1500 euro za noc. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby poszukać tańszego noclegu na własną rękę. Baza hotelowa w Kolonii jest naprawdę duża, niemniej jednak na czas wystawy najlepiej jest zatrzymać się blisko centrum wystawowego – nie będziemy musieli korzystać wówczas z komunikacji miejskiej.

Kupując bilet na targi LivingKitchen uprawnieni jesteśmy do odwiedzenia także targów imm cologne. Dzienny, jednorazowy bilet na targi kosztuje w przedsprzedaży 36 euro, a na miejscu w dniu imprezy i później 56 euro.Zakup biletu dwudniowego kosztuje 56 euro (od 16 stycznia znacznie więcej – 76 euro) lub biletu na całe wydarzenie – 76 euro (w dniu targów 106 euro). Studenci ze zniżką mogą wejść na hale za jedynie 12 euro niezależnie od dnia zakupu biletu. W dniach 20–22 stycznia bilet (na tzw. „public day”) d la odwiedzających kosztuje 12 euro w przedsprzedaży (jeśli kupią go w dzień wydarzenia – 24 euro) lub 25 euro (bilet rodzinny). Organizatorzy zapewniają łatwy zakup biletów online dzięki zakładce „Ticket Shop” – wystarczy wypełnić formularz, zapłacić i wydrukować bilet. Płatność możliwa jest za pomocą systemu PayPal oraz kart kredytowych (MasterCard, VISA, Diners Club oraz American Express).

Hale targowe będą otwarte dla odwiedzających:
• od poniedziałku do soboty (16–21 stycznia) od godz. 9.00 do 18.00,
• w niedzielę (22 stycznia) od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do odwiedzenia targów LivingKitchen i przeczytania relacji z wydarzenia w najbliższym wydaniu „InfoMarketu”.


W razie pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielstwem targów Koelnmesse w Polsce (info@koelnmesse.pl).

 

Już niedługo targi
2017-01-09
6
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket