Stacja pogodowa z aplikacją

Stacja pogodowa

Innowacyjne i funkcjonalne modele stacji pogody mogą współpracować z urządzeniami mobilnymi. Przykładem takiego modelu jest SP 65 marki Meteo, kompatybilny z aplikacją Bluwedr.

Jest ona łatwa w obsłudze i dostępna do pobrania bezpłatnie w serwisach Google Play i App Store. Można z niej korzystać na urządzeniach z systemem iOS w wersji 7.0 (lub nowszej) i urządzeniach z Androidem w wersji 4.4 (lub nowszej). Stacja pogody łączy się z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem standardu Bluetooth.

Model SP 65 ma podświetlany ekran. Jasność podświetlenia może być regulowana w zakresie od 0 do 100 proc. (co 25 proc.). Urządzenie jest połączeniem termometru i higrometru. Temperatura i wilgotność mierzone są w pomieszczeniu, w którym znajduje się stacja. Pozostałe parametry związane z prognozowaniem pogody są pobierane z Internetu za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Na ekranie stacji prezentowane są: dla bieżącego dnia aktualna oraz minimalna i maksymalna temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, widoczność i siła wiatru (w skali od 0 do 17) oraz prognozowane warunki pogodowe na kolejne 3 dni (również z Internetu) – temperatura minimalna i maksymalna oraz ikona obrazująca prognozę na dany dzień.

Dane dotyczące prognozy pogody aktualizowane są automatycznie co 30 min lub ręcznie – po naciśnięciu na ikonę Refresh w głównym oknie aplikacji połączonej ze stacją.

Lokalizację, dla której mają być pobierane dane z sieci, można ustawić automatycznie (jako miejsce, gdzie aktualnie znajduje się smartfon współpracujący ze stacją) lub ręcznie (samodzielnie wybierając odpowiednie miasto z wyświetlanej listy dostępnych lokalizacji).

Urządzenie wyświetla aktualną datę i godzinę (w formacie 12- lub 24-godzinnym). Może też pełnić funkcję elektronicznego budzika (z funkcją drzemki). Możliwe jest ustawienie dwóch różnych czasów uruchomienia alarmu. Możemy tego dokonać za pośrednictwem aplikacji mobilnej, z którą współpracuje stacja. Również funkcja drzemki może być obsługiwana z wykorzystaniem aplikacji.

Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym lub białym.

Stacja pogodowa
Stacja pogodowa
2017-01-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket