Stacja pogody i fotoramka w jednym

Stacja pogody

Niektóre modele stacji meteo umożliwiają nie tylko obserwację aktualnych warunków pogodowych i prognozowanie pogody, ale również wyświetlanie zdjęć. Przykładem takiego urządzenia jest model Slimline Steel 8SLSWS firmy Hama. Został on wyposażony w duży, kolorowy ekran LCD o przekątnej 8 cali, proporcjach 4:3 i rozdzielczości 800 × 600 pikseli. Solidna metalowa, a na dodatek wyjątkowo smukła obudowa stacji pogody sprawia, że doskonale wkomponuje się ona we wnętrze każdego pomieszczenia. Urządzenie ma wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC/MM oraz złącze USB 2.0, co pozwala na obsługę przenośnych pamięci fl ash. Model 8SLSWS pozwala na wyświetlanie zdjęć w formacie JPEG. Dostępne są funkcje zoomu oraz pokazu slajdów. Dzięki temu zdjęcia z folderu plików wybranego przez użytkownika będą zmieniały się automatycznie z wykorzystaniem efektownych przejść. Istnieje możliwość zaprogramowania czasu wyświetlania zdjęcia.

Stacja pogody firmy Hama mierzy temperaturę i wilgotność wewnątrz pomieszczenia, a dzięki bezprzewodowemu czujnikowi możliwy jest także pomiar temperatury i wilgotności zewnętrznej. Parametry te, oprócz cyfrowych wskazań, prezentowane są na ekranie w formie czytelnych grafik, przypominających słupki rtęci klasycznego termometru. Na ekranie stacji wyświetlane są też aktualna data i godzina, ikonograficzna prognoza pogody oraz wskaźnik komfortu cieplnego. Czujnik zewnętrzny zasilany jest dwiema bateriami typu AAA (brak w zestawie).

W komplecie z modelem 8SLSWS znajduje się pilot zdalnego sterowania, który ułatwia m.in. zarządzenie wyświetlaniem zdjęć.

2017-01-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket