Dobór detergentu

Dobór detergentu

Aby efektywnie usunąć mocne zabrudzenia można wspomagać się odpowiednim środkiem chemicznym. Powinien on być dostosowany do rodzaju mytej powierzchni oraz typu zabrudzeń.

Chociaż woda pod wysokim ciśnieniem jest w stanie poradzić sobie z wieloma zabrudzeniami, niekiedy należy ja wspomóc odpowiednio dobranym detergentem. Środki myjące najłatwiej jest podzielić ze względu na konkretne typy prac, do których są przeznaczone. Występują też uniwersalne środki myjące, nadające się do mycia większości najczęściej spotykanych materiałów. Rozpuszczają i usuwają one zabrudzenia olejowe, kurz, smary, zabrudzenia organiczne i żywice. Do bardziej specjalistycznych zastosowań znaleźć możemy inne środki.

Mycie tworzyw sztucznych

Specjalnie dobrane substancje chemiczne skutecznie usuwają brud, oleje, osady i kurz z mebli ogrodowych, dziecięcych plastikowych zabawek, ram okiennych z PCV. Jednocześnie są łagodne dla powierzchni, nie uszkadzają struktury ani nie powodują wypłowienia kolorowych elementów.

Mycie tworzyw sztucznych

Mycie posadzek betonowych i betonowej kostki brukowej.

Spotykana na podjazdach i chodnikach nawierzchnia narażona jest na zabrudzenia z oleju silnikowego, gum do żucia, silnie barwiących płynów i innych. Dodatkowo beton jest mocno porowatą substancją, przez co zanieczyszczenia mają większą możliwość wnikania w niższe warstwy betonu. Silny strumień wody połączony z silnymi powierzchniowoczynnymi środkami myjącymi wymywa brud, jednocześnie odświeżając posadzkę. Na występujące w wilgotnych i zacienionych miejscach zielone glony i mchy również są odpowiednie chemikalia. Dodatkowo zabezpieczają one przed ich rozrostem w przyszłości. Na nowych elementach często pojawiają się białe wykwity spowodowane wytrącaniem się związków wapnia z cementu. Jest to zjawisko naturalne, mogące trwać nawet kilka lat po ułożeniu. Częste mycie z użyciem kwaśnych związków chemicznych przyspiesza proces usuwania wapnia. Trzeba jednak uważać, gdyż zbyt mocny roztwór może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Szczególnie uporczywe są zabrudzenia z farb z zapraw tynkarskich. Takie substancje wymagają zastosowania bardzo wysokiego ciśnienia i specjalnych środków rozpuszczających zaprawy i bazy rozlanych farb.

Mycie posadzek betonowych
2016-12-16
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket