Mycie pojazdów i sprzętu sportowego

Karoseria samochodu to bardzo delikatna nawierzchnia. Uszkodzić ją może nieodpowiedni środek chemiczny, a nawet sam strumień wody. Jednak stosując specjalne preparaty, można uzyskać rezultat nawet lepszy niż w myjni. Nadwozie samochodu najczęściej zabrudzone jest kurzem i kleistym brudem z ulicy, martwymi owadami, odchodami ptaków, a zimą także silnie żrącą solą drogową. Na kołach i podwoziu osadza się pył z okładzin ciernych hamulców, olej, płyny eksploatacyjne i sadza. Do myjek ciśnieniowych przeznaczona jest specjalna aktywna piana. Preparat rozprowadzony przez odpowiedni aplikator – pianownicę wytwarza gęstą pianę o konsystencji śmietany, która nie powinna spływać nawet z pionowych powierzchni karoserii. Powierzchniowo czynne składniki skutecznie rozpuszczają zabrudzenia. Pianę i brud spłukuje się wysokim ciśnieniem wody.

Mycie pojazdów i sprzętu sportowego

Mycie i odtłuszczanie powierzchni metalowych

Metale żelazne podatne są na głębokie zabrudzenia i korozję. Ponadto przed położeniem powłok zabezpieczających przed rdzą metal należy odtłuścić. Odpowiednie środki myjące wnikają w pory, usuwając zabrudzenia i warstwę tłuszczu utrudniającą nałożenie farby. Preparaty tego typu wymagają często spłukania wodą, a najlepiej działają w połączeniu z wysoką temperaturą. Niektóre z nich ułatwiają wysychanie mytej powierzchni i okresowo zabezpieczają przed korozją.

Mycie i odtłuszczanie powierzchni metalowych

Mycie fasad i kamienia naturalnego

Preparatom chemicznym przeznaczonym do czyszczenia stawiane są wymagania głębokiej penetracji mytego materiału i oddziaływania na smary, oleje, pyły emisyjne, odchody ptaków itp.

Mycie fasad i kamienia naturalnego
2016-12-16
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket