Myjki do użytku domowego

Myjki do użytku domowego

Myjki wysokociśnieniowe ugruntowały sobie pozycję wśród użytkowników profesjonalnych. Teraz stają się standardowym wyposażeniem gospodarstw domowych.

Najbardziej uniwersalnym i najłatwiej dostępnym środkiem czyszczącym na ziemi jest woda. To także doskonały rozpuszczalnik, potrafi roztworzyć większość znanych substancji. Jej działanie wzmaga odpowiednia temperatura, ale nawet zimna woda pod wysokim ciśnieniem bez problemu poradzi sobie z uporczywym brudem i nawet zaschniętym błotem. Myjki ciśnieniowe ze względu na zastosowanie podzielić można na dwie kategorie – amatorskie i profesjonalne. Myjki do użytku amatorskiego często dzielą się na dodatkowe podkategorie. Którą zatem wybrać?

Jak wybrać?

Wysokociśnieniowe myjki stają się coraz częstszym wyposażeniem przydomowych warsztatów. Ich zalet nie można przecenić. Można nimi myć praktycznie każdą powierzchnię. Do tego praca przebiega szybko i co najważniejsze skutecznie. Mycie wysokociśnieniowe jest też oszczędne, i to nie tylko dla naszego portfela, ale i dla naturalnego środowiska. Myjka zużywa nawet kilkadziesiąt procent wody mniej w porównaniu do tradycyjnego węża ogrodowego. Dodatkowo często obejść się można bez dodatkowych, chemicznych środków myjących, nawet gdy są one konieczne ich zużycie można zmniejszyć stosując odpowiednią technikę mycia i akcesoria do tego przeznaczone. Wybierając myjkę należy zastanowić się, do czego będziemy jej używać i jak często będziemy z niej korzystać. Poniżej kilka wskazówek ułatwiających wybór konkretnego urządzenia.

Planując zakup myjki ciśnieniowej zastanówmy się jak często i na jakiej powierzchni będziemy maszynę użytkować. Urządzenia ciśnieniowe dzielą się na poszczególne klasy biorąc pod uwagę przewidywane obciążenie pracą. Maszyny różnych klas różnią się od siebie konstrukcją poszczególnych podzespołów. Najmniejsze modele przeznaczone do okazjonalnego użycia, np. umycia roweru czy sprzętu ogrodniczego nie muszą być wykonane z najtrwalszych materiałów. Głowice pomp tanich urządzeń często powstają z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości. Pompa z taką głowicą nie może generować wysokiego ciśnienia roboczego. Maksymalnie osiągają one 80 bar. W sam raz by zmyć kurz z elewacji domu. Jeśli planujemy częściej korzystać z zalet myjki należy rozejrzeć się za myjką z aluminiową głowicą pompy. Takie urządzenie wystarczy do wyczyszczenia podjazdu z kostki brukowej i umycia nawet dużego samochodu. Konstrukcje tego typu są mniej podatne na przegrzanie w porównaniu do maszyn segmentu podstawowego. Najwyższe kategorie myjek przeznaczone do intensywnego, ale wciąż amatorskiego użycia mają mosiężne bądź brązowe głowice pomp.

Myjki do użytku domowego

MICHELIN. MPX160RGv2

2016-12-14
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket