Urządzenia i chemia marki Kärcher do utrzymania czystości w rolnictwie

Urządzenia i chemia marki Kärcher

Utrzymanie należytej czystości w gospodarstwie rolnym przy hodowli zwierząt wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń czyszczących. Chodzi o taki sprzęt, który równocześnie zapewni odpowiednią czystość oraz dezynfekcję maszyn i urządzeń, a także pomieszczeń gospodarskich i produkcyjnych.

Podstawową zaletą stosowania urządzeń firmy Kärcher do utrzymania czystości w gospodarstwach rolnych jest maksymalne skracanie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70 proc. w porównaniu do tradycyjnych metod (szczotka, wąż ogrodowy itp.). Należy pamiętać, iż utrzymujące się zabrudzenia urządzeń, maszyn, pojazdów czy całych zagród mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Zabrudzone lemiesze i brony utrudniają prace polowe i pogarszają ich jakość, agresywny nawóz powoduje korozję rozrzutników obornika, ziemia zakleja siatki transportowe i sortujące maszyn do zbierania ziemniaków i buraków, resztki owoców, warzyw zaklejają noże kosiarek wirnikowych i zbieraczy pokosów, zaczopowane chłodnice oraz elementy napędowe ciągników prowadzą do przegrzania i uszkodzeń silników, zanieczyszczenia kojców, kurników i zagród powodują rozwój bakterii i drobnoustrojów, pyły zalegające przy silosach, mechanizmach transmisyjnych i suszarniach powodują uszkodzenia utrudniające pracę, przegrzewanie się mechanizmów, a nawet pożary. Przykłady takie można mnożyć.

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody zasilane energią elektryczną sprawdzą się w każdym gospodarstwie, niezależnie od jego wielkości. Modele HD 7/18-4 M Plus, HD 9/19 M Plus i HD 10/25-4 SX polecane są szczególnie do usuwania dużych ilości zabrudzeń w ciężkich warunkach pracy. Duże ciśnienie i doskonała wydajność tłoczenia wody zapewniają sprawne usuwanie zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego w obiektach, a także na sprzęcie i pojazdach rolniczych, oferując równocześnie ekonomiczne wykorzystanie wody i właściwy poziom bezpieczeństwa pracujących w rolnictwie ludzi.

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody mające własne zasilanie (silniki spalinowe) znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej (modele HD 1050 B, HD 801 B). Duże pneumatyczne koła i mocna konstrukcja umożliwiają łatwe przemieszczanie urządzeń po nierównym terenie.

Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące z podgrzewaniem wody zasilane energią elektryczną szczególnie polecane są do czyszczenia zagród i dezynfekcji (modele HDS 8/18-4 m, HDS 10/20-4M, HDS 13/20-4 S). Wykorzystanie gorącej wody umożliwia skuteczną dezynfekcję pomieszczeń, zwłaszcza przy zastosowaniu dodatkowo odpowiednich środków czyszczących. Ponadto urządzenia na gorącą wodę pracują efektywniej niż urządzenia na wodę zimną. Strumień gorącej wody pod dużym ciśnieniem ułatwia usuwanie zanieczyszczeń tłuszczowych czy smołowych. Cechami wyróżniającymi urządzenie są m.in. ciągły monitoring spalin, jak również funkcja Eco, zapewniająca maksymalną wydajność przy redukcji zużycia paliwa.

W ubiegłym roku firma Kärcher powiększyła ofertę środków czyszczących o nowe produkty do zastosowania w rolnictwie, np. na farmach bydła, drobiu czy w hodowli świń. Są one przyjazne dla środowiska, biodegradowalne i nie mają negatywnego wpływu na obornik i nawozy naturalne, zawierają inhibitory korozji i nie wywierają negatywnego wpływu na sprzęt, budynki i żywy inwentarz. Wszystkie środki przeznaczone są do stosowania z urządzeniami wysokociśnieniowymi z podgrzewaniem wody lub bez niego.

W branży rolnej szczególnie polecane są preparaty RM 91, RM 92 i RM 93. Zmiękczający, alkaliczny RM 92 AGRI idealnie nadaje się do wstępnego czyszczenia bardzo brudnych stajni, dojarni. Rozmiękcza i rozpuszcza zwierzęce odchody i tłuszcze, skracając czas właściwego mycia oraz zmniejszając zużycie wody. Jest idealnie dopasowany do stosowania ze środkiem RM 91 AGRI, alkaliczną pianą, szczególnie polecaną do czyszczenia powierzchni na farmach drobiu, świń i bydła czy w dojarniach. Rozpuszcza zanieczyszczenia tłuszczowe i usuwa organiczny materiał, taki jak obornik, łajno czy nawóz zwierzęcy. Dopełnieniem oferty jest środek przeznaczony do czyszczenia powierzchni o odczynie kwaśnym – RM 93 AGRI, przeznaczony do zastosowania w dojarniach i mleczarniach. Usuwa uporczywe osady, takie jak kamień mleczny, osady mineralne i rdzę. Z uwagi są lepką konsystencję nadaje się do czyszczenia powierzchni pionowych.

Urządzenia i chemia marki Kärcher
2016-12-14
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket