Determinanty efektywnego czyszczenia ciśnieniowego

Determinanty efektywnego czyszczenia ciśnieniowego

Skuteczność czyszczenia powierzchni przy pomocy myjki wysokociśnieniowej zależy od kilku istotnych czynników. Wydajna technika rozprowadzania wody powinna być wspierana odpowiednim jej ciśnieniem i określoną temperaturą Niekiedy bardzo istotne jest również użycie dobrej jakości detergentów.

Ominięcie chodźmy jednego z powyższych determinantów może spowodować znaczne zmniejszenie efektywności czyszczenia. Należy przy tym pamiętać, że myjka to tylko urządzenie. Aby funkcjonowało sprawnie, efektywnie i przez długie lata, użytkownik powinien stosować je zgodnie z przeznaczeniem i właściwie dobierać parametry pracy do czyszczonych powierzchni.

Ciśnienie wody

Ciśnienie wody

To niezwykle ważny parametr, decydujący o skuteczności czyszczenia. Wskazuje on, z jaką mocą strumień wody uderzy w zabrudzoną powierzchnię. Odpowiedni dobór ciśnienia wody może sprawić, że zwiększona temperatura czy detergenty okażą się zbędne, a pracę wykonamy szybko i niemal bez wysiłku. Na rynku znajdziemy modele myjek, których ciśnienie robocze (zwracajmy uwagę na ten właśnie zakres, a nie na ciśnienie maksymalne) wynosi od 50 do ponad 200 bar. Dostępne są także specjalistyczne urządzenia do zastosowań przemysłowych, w których ciśnienie dochodzi do 1500 bar. W domu i ogrodzie sprawdzają się najlepiej myjki o ciśnieniu roboczym od 80 do 150 bar – mogą służyć do mycia samochodów, maszyn, narzędzi, elewacji, fasad, tarasów, podjazdów itp. Jeśli jednak będziemy czyścić duże, nierówne powierzchnie, dobrze jest zainwestować w myjkę dysponującą ciśnieniem w zakresie 150–180 bar. Myjki profesjonalne, o ciśnieniu sięgającym ponad 200 bar, przydatne są na budowie, w dużych gospodarstwach rolnych czy zakładach przemysłowych, czyli tam, gdzie słabsze urządzenia mogą nie poradzić sobie z zabrudzeniami.

2016-12-13
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket